Elenhaar rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Elenhaar asztali szerepjátékkal kapcsolatos fórum
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 I. A Kráni Birodalomban

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

I. A Kráni Birodalomban Empty
TémanyitásTárgy: Re: I. A Kráni Birodalomban   I. A Kráni Birodalomban EmptyCsüt. 30 Nov. 2017 - 12:52

Ebben egyelőre megnyugszik. Akkor haladtok tovább az úton. Reggelente megy a harc az ételért és a vízért, mások is kötöttek szövetséget, vagy aki nem, az vagy nagyon erős volt önmagában is, vagy elhullott az úton. Hamarosan egyértelműen törzsi területre értek. Innen már nagyléptékben se igen tudod, hogy merre mehettek. Végül egy cölöpfallal körülvett településhez értek. A középkori viszonyok között közepes méretű, egyértelműen rabszolgatábor, a legnagyobb látványosság benne, egy római stílusú aréna. Egyértelműen arrafelé tartotok. Hamarosan kettessével-hármassával cellákba lökdösnek benneteket. Te, Martin és a Martin melletti fickó egy cellába kerültök.
A harmadik fickó, egy Geof nevű debella, annyit tudsz róla, hogy törzsőrmester volt egy pyarroni csapatban.

Folyt. köv.
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

I. A Kráni Birodalomban Empty
TémanyitásTárgy: Re: I. A Kráni Birodalomban   I. A Kráni Birodalomban EmptyCsüt. 30 Nov. 2017 - 1:56

Akkor én csak annyit mondok, hogy:
"Az Istenek majd segítenek rajtunk, ha eljön az idő. Csak várnunk kell..." és megrázom a fejem, hogy "nem" a szökésre
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

I. A Kráni Birodalomban Empty
TémanyitásTárgy: Re: I. A Kráni Birodalomban   I. A Kráni Birodalomban EmptySzer. 29 Nov. 2017 - 23:19

Akkor 1-2 nap múlva. az egyik gyakorlásotok során megszólal a fejedben a hangja:
- Elértük Pyarron határát, innen már a törzsek területei jönnek. Semmi jó nem várható, ha nem áldoznak fel minket, akkor valószínűleg eladnak minket. A törzsek nem igazán tartanak rabszolgákat - ezt magad is tudod, de még nem igazán gondolkodtál el rajta, hogy mi is történik a törzsek által elhurcoltakkal - ellenben a kráni külső tartományok némelyikében dívik a rabszolgaság. Talán meg tudnánk szökni, de nem túl jók az esélyeink, mit gondolsz?

Nem tudsz neki pszivel válaszolni, az 4. fokú alkalmazás lenne, de, ha óvatosan fogalmazol, akkor a kérdés ismerete nélkül a többiek nem fognak gyanút.
Mit mondasz neki?
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

I. A Kráni Birodalomban Empty
TémanyitásTárgy: Re: I. A Kráni Birodalomban   I. A Kráni Birodalomban EmptyKedd 28 Nov. 2017 - 6:40

Nem igazán teszek semmit. Csak próbálok annyi tudást magamba szívni amennyit csak lehet. Azért kicsit felnézek a fickóra, hogy ennyi mindent tud. Hagyom hogy kicsit irányítson, de figyelek nagyon. A szökést személy szerint hülyeségnek tartom. Gyakorlom a pszit, meditációt ilyesmit, amennyire lehet. Főképpen a koncentrációt. Külvilág kizárását. Na meg próbálom borsószemnyire összehúzni magam ahogy javasolta Martin.
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

I. A Kráni Birodalomban Empty
TémanyitásTárgy: Re: I. A Kráni Birodalomban   I. A Kráni Birodalomban EmptyHétf. 27 Nov. 2017 - 18:06

Nem is tudod pontosan mikor, de a beszélgetések szépen lassan egyféle kiképzésbe mennek át:
- Figyeld meg az őröket és az őrségváltást. Van-e olyan, aki lustábbnak látszik? - ilyesféle kérdései vannak hozzád, és másnap átbeszélitek, hogy mit figyeltél meg, és hogyan. Ő pedig elmondja, hogy mire kellett volna figyelned, azután megint figyelésre kér. Azt veszed le, hogy neki kevés dolog kerüli el valószínűleg a figyelmét. Azután elkezd pszire tanítani, egyszerűbb trükkökre. Hogyan nyisd meg az elméd egy telepatikus kapcsolatra, hogyan védd meg, fájdalom-csillapítás. Persze nagyon alapok még ezek, és közben telnek a napok és hetek.
Azt veszed észre, hogy a táj kezd megváltozni: kiértetek a 3 pajzs országaiból.
Mit teszel?
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

I. A Kráni Birodalomban Empty
TémanyitásTárgy: Re: I. A Kráni Birodalomban   I. A Kráni Birodalomban EmptyPént. 24 Nov. 2017 - 5:37

Onnan ahonnan én jöttem legfőképp az Igazság Istenét Kyelt imádják, de mivel ugye nem messze van a Fekete Határtól Uwel a Bosszú Istene is igen közkedvelt Istenség. Jómagam is legfőképp ezt a két Istent tekintem a számomra legfontosabbnak a panteonból, de fohászkodok olykor a többiekhez, mikor hogy... Egyébként nem "különösebben" hívő a karakter. Úgy értem, hogy kb. átlagos lehet.

Mivel még csak 17 éves vagyok ezért nem sok mindent csináltam életemben, de a családomról úgy hírlik, hogy a nemzedékekre visszavezethetően a vadászattal és erdőjárással foglalkoztak (innen a család név, hogy Arios), így én is és az apám is ezzel foglalkozott egész (nem túl hosszú) életében (meghalt mielőtt megszülethettem volna egy kráni portyázás közben). Engem -a nagyapám után- Questornak neveztek. (arról a pletykáról mélyen hallgatok persze, hogy az anyámat ez a kráni portyázó csapat egyik tagja erőszakolta meg és ebből kifolyólag igazából fattyú vagyok)

OUT: aztán, hogy a megerőszakolós, kráni portyázós csapatból mennyi igaz? No meg, ha igaz is mennyire volt megerőszakolás? Nem tudni. Annyi látszik, hogy az összes családtagomtól eltérően nekem kreolos bőröm van és az anyai nagyapám smaragd zöld szemét örököltem. Erősebb, néha csontosabb vonásokkal.

Folytatom neki: Én mindenesetre apa nélkül nőttem fel. 10 évvel idősebb bátyám "nevelt" fel (kései gyerek voltam). Nevelt erdőjárásra, vadászatra, a családi hagyományok szerint.

Amikor aztán a szomszédos állandó kereskedő táborból embereket soroztak egy esetleges nomád támadás végett (ekkorra jelentősen megnőtt a nomád veszély) "örömmel" csatlakoztam katonának és hát alig félé év kiképzés után az első éles bevetésen az ezredünket tönkreverte egy különösen jól szervezett nomád sereg.

És hát itt is vagyok. Nem túl eseménydús élet, de hát még csak most kezdtem (ezért is lenne ha ilyen csúfosan érne véget Smile )
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

I. A Kráni Birodalomban Empty
TémanyitásTárgy: Re: I. A Kráni Birodalomban   I. A Kráni Birodalomban EmptyCsüt. 23 Nov. 2017 - 9:12

Azt feleli:
- Én már itt vagyok egy ideje. Nem tudom pontosan mióta, a napok összefolynak, de legalább 2-3 hete. Volt időm megfigyelni a dolgokat, és bele is fásulni kicsit. Viszont az hogy te elsőre kiszúrtad a fickót azt jelenti - itt elgondolkodóvá válik a hangja, mintha nem is neked beszélne, csak hangosan gondolkodna -, hogy vagy egy halvérű fickó vagy, vagy... - és itt hirtelen mintha magához térne, fürkésző pillantást vet rád, majd másképpen folytatja:
- Nem az a fontos igazán, hogy honnan való a fickó, hanem hogy micsoda. Mielőtt a katonák békés életét választottam volna - itt fanyarul elmosolyodik - voltam sok minden, életem egy hülye szakaszában, még az is, amit a tudatlanok kalandozónak, én meg átkozott idiótáknak nevezek. Hallottad már az a szót, hogy seryaf?

Nem. Nem hallottad még. Elmagyarázza, hogy itt egy olyan szövetségről van szó, amit egy ember és egy démon kötnek. Nem megy bele a részletekbe, és azt se magyarázza el hogy mit ért démon alatt, de az világos, hogy egy túlvilági lény. Aztán a megfogalmazásból, meg a hangsúlyaiból és mimikájából úgy veszed le, hogy akadémiai magasságokban ő se igen tudna beszélni a dologról, inkább neki is elmagyarázta valaki, mint most ő neked.

- A lényeg, hogy olyan fickó, aki sok szörnyűségre képes, hogy túlvilági mesterét szolgálja. Vér iszik, vagy embert eszik vagy embereket áldoz. Vagy ezt mind egyszerre. - komoran fejezi be. Nyilvánvalóan sok minden amiről beszél, csak szóbeszéd, de azért berémít rendesen.
- Szóval a helyedben nem nagyon beszélnék róla, és még az egérnél is kisebbre húznám magam, hogy elkerüljem a figyelmét.

A következő nap reggel indulás előtt megkapjátok az ételt és az innivalót. Miközben te is az ételért verekedsz 2 emberrel, egyszercsak Martin odafordul és segít elhajtani őket. A következő napok során együttesen veszitek fel a küzdelmet az ételért és a vízért, ez pedig sikeresebbeké tesz titeket. Több ételt tudtok kiharcolni magatoknak, több vizet.
A nap menetrend mindig ugyanaz a reggeli után menetelés, majd sánctábor építés. Hetente 2x ember-áldozás. A menetelés során összeismerkedtek, Martin több olyan sztorit is mesél "kalandozó" életéből, amit egyszerűen nem hiszel el, ő meg csak vigyorog, és nem bizonygat semmit. Érdeklődik rólad is, hogy miben hiszel, miket csináltál.

Kérek egy pár mondatos összefoglalót arról, hogy a fent leírt helyzetben, miket mondasz el neki.
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

I. A Kráni Birodalomban Empty
TémanyitásTárgy: Re: I. A Kráni Birodalomban   I. A Kráni Birodalomban EmptySzer. 22 Nov. 2017 - 23:09

Akkor én is bemutatkozom neki, majd mondom, hogy:

"Hát én a Fekete Határtól nem messze nőttem fel és ismerem egy kicsit a nomádokat, de ez a fickó valahogy nem illik a képbe. Ha paranoid lennék akkor azt mondanám (és itt suttogok), hogy kráni... Miért neked is feltűnt?"

Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

I. A Kráni Birodalomban Empty
TémanyitásTárgy: Re: I. A Kráni Birodalomban   I. A Kráni Birodalomban EmptySzer. 22 Nov. 2017 - 16:18

Az egyik melletted lévő, akivel már korábban is beszéltél bemutatkozik, elmondja, hogy ő Martin Randolf, és ő is katona volt. Felfigyelsz egy kis fintorra az arcán, amikor mondja, de nem tudod hová tenni.
Azután azt kérdezi, hogy a csuklyás fickóról szóló kérdésed honnan jött? Mi keltette fel a figyelmedet benne? Láthatóan nagyon érdekli a válasz.
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

I. A Kráni Birodalomban Empty
TémanyitásTárgy: Re: I. A Kráni Birodalomban   I. A Kráni Birodalomban EmptySzer. 15 Nov. 2017 - 21:30

Hát akkor visszavonnám a pyarronról írt megjegyzésem. Hiszek az államszövetségben, de valami azért piszkál, főleg ez a csuklyás fickó és, hogy lehet, kicsit elkönnyelműsködtük a dolgokat. Mindegy ez csak inkább egy baljós érzés bennem. Inkább csak hallgatok és figyelek, ja meg próbálom magamban mindezt feldolgozni. Kicsit tiltakozik a tudatom, hogy most ezt a valóságot elfogadja. Kicsit idealista, meg ugye hisz a panteonban is.

Szóval főképp csak hallgatózik, ha valami érdekest hall akkor próbál ráfókuszálni, bekapcsolódni esetleg.
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

I. A Kráni Birodalomban Empty
TémanyitásTárgy: Re: I. A Kráni Birodalomban   I. A Kráni Birodalomban EmptySzer. 15 Nov. 2017 - 20:50

Sokkolódni szabad Smile.

Pyarronnal még semmi nincs, egyelőre még "csak" a 3 pajzsot törték át. Ekkor még senkinek eszébe se jut, hogy a Szent Város veszélyben lehet. Ha megjön a tél a nomádok úgyis téli szállásukra vonulnak vissza.

Többen is morognak, hogy aludnának, leginkább a szomszédaiddal tudsz beszélgetni, mert sorban egymáshoz vagytok kötve. A másik se szívesen beszél a rituáléról. Annyit mond, hogy hetente 2x szokott ez előfordulni. A csuklyás fickó nem tudni kicsoda, folyton a sámán vagy a törzsfőnök nyomában van. A foglyok még sose hallották beszélni, és az arcát se látták még, amitől mindenkit kitör a frász.

Más kérdés?
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

I. A Kráni Birodalomban Empty
TémanyitásTárgy: Re: I. A Kráni Birodalomban   I. A Kráni Birodalomban EmptySzer. 15 Nov. 2017 - 20:00

Hát először is szeretnék lesokkolódni. Még mindig a tagadás szakaszában vagyok. Nem hiszem el, hogy hogyan veszthettünk a nomádok ellen. Primitív pogány népség. Régóta harcolunk már a nomádok ellen. Kell lennie itt valami másnak. Mi lehet Pyarronnal?

Ha egy kicsit lenyugszom akkor azért szeretnék körbe kérdezősködni, hogy

Milyen gyakran fordul elő az ilyesmi?
Ki volt az a csuklyás fickó?
Szökésen egyelőre nem gondolkodom, de azért figyelek a lehetőségre.
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

I. A Kráni Birodalomban Empty
TémanyitásTárgy: Re: I. A Kráni Birodalomban   I. A Kráni Birodalomban EmptySzer. 15 Nov. 2017 - 14:25

Dermedten figyeled, ahogy az idős férfi, a sámán, elkezdi körbetáncolni a kőasztalt, amire a nő van kötözve. A nő hosszan kiabál, az pyarroni isteneket hívja segítségül, de azok nem válaszolnak. A sámán körülbelül 1 órás tánc után egyszer csak a magasba dobja az egyik kezét, amin elkezd szőr sarjadni, majd a körmei helyén karmok jelennek meg. A folyamat addig folytatódik, amíg végül a keze valami rémálomba illő lény mancsává változik. Ekkor a mancsban végződő karja még egy pillanatig a levegőben lebeg...majd lecsap a nő mellkasára.
A nő hirtelen abbahagyja az ordítást, a sámán keze pedig ismét a levegőbe emelkedik, de benne immáron egy sötét, még szinte dobogó szív van. Ez a szörnyeteg kitépte a nő szívét.
Ekkor mintha csak vonzaná a tekintetedet, azt az alakot kezded figyelni, akiről már megállapítottad, hogy van benne valami furcsa. Most ahogy jobban megnézed az a furcsa benne, hogy habár csuklyát visel, de akkor is nappal van, mégsem látszik egyáltalán semmi a vonásaiból. A karja látszódik, csak az arca helyén van komplett sötétség. OFF: mint az előző postban lévő képen.
A nő halála után pár másodperccel azonban az arca megváltozik...
I. A Kráni Birodalomban Latest?cb=20140812131515
Két narancssárga fénypont jelenik meg a szeme helyén, de az arca így sem látható. Néhány rémítő pillanatra úgy érzed, hogy az a két fénypont - kicsit vonakodsz szempárnak nevezni - mintha egyenesen téged nézne. Azután a fénypontok elhalványodnak, a férfi pedig hátat fordít, és elsétál.
A rituálé is hamarosan véget ér, utána megint elkezdenek hajtani benneteket. Teljesen az élmény hatása alatt vagy, a lábaid automatikusan visznek, és még mindig nehezen hiszed el, amit láttál.
Este sötétedés előtt kb. 1 órával megálltok, ekkor elkezdenek veletek körsáncot építtetni. Láthatóan ez a saját börtönötök lesz majd, a sátortábor pedig eköré telepedik le. Az általatok épített sáncokon őrök is állnak.
Miután befejeztétek a munkát, a legtöbben simán összeesnek a fáradságtól. Te is fáradt vagy, éhes vagy, szomjas vagy.

Szeretnél-e tenni valamit?
1) Megszólítani valakit? Kit és mivel?
2) Szökési terv felmerül benned? Milyen?
3) Szeretnél tudni valamit?
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

I. A Kráni Birodalomban Empty
TémanyitásTárgy: Re: I. A Kráni Birodalomban   I. A Kráni Birodalomban EmptySzer. 15 Nov. 2017 - 9:41

A 3ast kerem

Sent from Topic'it App
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

I. A Kráni Birodalomban Empty
TémanyitásTárgy: Re: I. A Kráni Birodalomban   I. A Kráni Birodalomban EmptySzer. 15 Nov. 2017 - 8:44

A harcosok elkezdik odarángatni a nőt egy kisebb tisztás felé. Látod, hogy két másik koponyákkal díszített ember hoz egy nagy, egész ember méretű fekete kőből készült asztalt. Elképesztően nehéznek kellene lennie, de vagy a hordozók sokkal-sokkal erősebbek, mint egy ember, vagy az asztal valahogy mégsem olyan nehéz. Hirtelen azt is meglátod, hogy több száz nomád harcos alkot egy gyűrűt, amiben benne vagytok ti, a foglyok, és a gyűrű közepén a kis tisztás van, annak a közepén immáron az asztallal, ahová a nőt rángatják.
A szemed sarkából megpillantasz egy alakot, aki az asztalt cipelők mögött jön, van valami furcsa rajta, de most nem foglalkozol vele.
I. A Kráni Birodalomban Dark_wizard_by_capprotti
Amikor felkötözik az asztalra a nőt, akkor egyfajta zsibbadság fog el, mert elkezded...elkezded már sejteni, hogy mi fog következni. A határon töltött gyerekkorod során hallottál már róla beszélni felnőtteket, egyszer egy portyátok során rajta is ütöttetek egyen, de ott  állatot használtak. Az elméd egyfolytában mondogatja neked: "ez nem lehet...állattal, állattal is szörnyű ilyet tenni, de...emberrel..."

Hogyan reagálsz erre:
1) Megpróbálhatsz kitörni, dühösen üvöltözve rángatod a köteleidet
2) Eltakarhatod a szemedet, és összekuporodhatsz szégyenedben, hogy nem tudod ezt megállítani
3) Dermedten, szinte megbabonázva figyelhetsz
Vagy bármi más reakciód is lehet, amire nem gondoltam. A fent említett 3 egyike nagyjából az általános reakció a többi fogolynál, illetve vannak néhányan, akik már szinte beletörődően néznek ki a fejükből, mintha a látvány már-már megszokott lenne számukra...a gondolatba is beleborzongsz, hogy ehhez hozzá lehet szokni.
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

I. A Kráni Birodalomban Empty
TémanyitásTárgy: Re: I. A Kráni Birodalomban   I. A Kráni Birodalomban EmptyKedd 14 Nov. 2017 - 12:22

Akkor továbbmegyünk.

A szökés jelenleg öngyilkos megmozdulásnak tűnik. Még ha sikerülne is elrongyolnod a kötelet, amivel össze vagy kötve a többiekkel, akkor is éhesen, szomjasan, legyengülve kellene nekiesned az őröknek, akik egyáltalán nem tűnnek figyelmetlennek. Ha ez sikerülne, akkor még át kellene jutnod az egész nomád táboron. Onnan vagy gyalog menekülsz, a könnyű lovas nomádok elég könnyen beérnek vagy megpróbálsz lovat elkötni, de hát szőrén lovagolni...merthogy le vannak nyergelve. És persze szinte biztosan van külső őrség is, amik valószínűleg lovasok. Úgy döntesz 1 nap még nem a világ, hátha kicsit többet tudsz meg ez idő alatt.
Az este során megpróbálsz aludni, elég kényelmetlen a földön aludni, meg összekötözve a többiekkel, de azért sikerül. Reggel Behoznak egy itatós 2-3 itatós vályút, amiben a lovakat szokták itatni, és abban van víz. Mindenki gyorsan odatolakszik és igyekszik annyit inni, amennyit csak tud. Te is így teszel. Azután szárított húst dobálnak közétek, amiken azonnal marakodni kezdenek a foglyok, az őrök meg az arcukon megvető mosollyal nézik. Neked sikerül megszerezned egy kis darab húst, és befalnod, mielőtt a többiek megszerezhetnék tőled.
Kaptok az evésre, ivásra kb. fél órát, azután az őrök ostorral igyekeznek sorba állítani benneteket, majd egyenként végignézik a köteleiteket. Az egyik foglyot kirángatják a sorból, majd minden ceremónia nélkül elvágják a torkát. Hallod a suttogást körülötted, hogy a fickó megrongyolta a köteleit valami kővel. Ezután, mintha mi sem történt volna lóra szállnak, és onnan hajtanak titeket. Szegény fickót ott hagyják a sárban. Egész délelőtt és kora délután gyors menetelés következik.
Késő délután megálltok, látod, hogy az embereken ideges remegés fut végig, ahogy összerogynak, és ideges kifejezés ül mindenki arcán, senki nem szól a másikhoz, és nem néz a másik szemébe, kivéve az újakat, akiket valószínűleg veled együtt fogtak el. Nem érted, neked kifejezetten jól esik ez a pihenés, szólnál is a melletted állóhoz, de az elkerüli a tekintetedet, így inkább annyiban hagyod. Egy pár perc múlva megérkezik egy idős fickó.
I. A Kráni Birodalomban 9e4e2428e6d85647e91fd871fb6e4d78
Tollak, koponyák, és bőrök díszítik, végigsétál a soraitok között, az emberek pedig igyekeznek kerülni a tekintetét. Hamarosan rámutat az egyik fogolyra, egy nőre. A szomszédai elhúzódnak tőle, ő rögtön sírva fakad, és igyekszik elhúzódni az érte jövő nomádok harcosok elől.
Folyt. köv.
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

I. A Kráni Birodalomban Empty
TémanyitásTárgy: Re: I. A Kráni Birodalomban   I. A Kráni Birodalomban EmptyHétf. 13 Nov. 2017 - 14:36

"Amióta behoztak, az olyan 2-3 órája volt" válaszolja "Egyébként meg mindegy, hogy ki vagy, vagy voltál, most már a Bögöly klán rabszolgája vagy." Azzal elfordul tőled, és lehunyja a szemét.

Van valami, amit szeretnél még megtenni vagy megtudni? Ha igen, akkor sorold ide a kérdéseidet és hogy kitől akarsz választ kapni. Ha nem, akkor megyünk tovább.
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

I. A Kráni Birodalomban Empty
TémanyitásTárgy: Re: I. A Kráni Birodalomban   I. A Kráni Birodalomban EmptyPént. 10 Nov. 2017 - 4:07

Annyit mondok rá, hogy "Jelenleg fogoly, egyébként katona voltam, amíg a nomádok szét nem verték az ezredemet és valószínűleg az egész hadtestet"

"Mióta fekszem eszméletlenül?"
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

I. A Kráni Birodalomban Empty
TémanyitásTárgy: Re: I. A Kráni Birodalomban   I. A Kráni Birodalomban EmptyCsüt. 9 Nov. 2017 - 19:05

Végigmér, azután azt mondja neked, hogy naponta egyszer kaptok vizet meg ennivalót is, az majd reggel lesz. Azután megkérdezi, hogy ki vagy. Mit felelsz a kérdésére?
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

I. A Kráni Birodalomban Empty
TémanyitásTárgy: Re: I. A Kráni Birodalomban   I. A Kráni Birodalomban EmptyCsüt. 9 Nov. 2017 - 3:28

Rendben. Hát amikor magamhoz térek szeretnék tájékozódni a helyzetről (bár sejtem a választ). Megszólítom a mellettem állót. Megkérdezem tőle, hogy van e víz valahol, vagy valami innivaló.
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

I. A Kráni Birodalomban Empty
TémanyitásTárgy: Re: I. A Kráni Birodalomban   I. A Kráni Birodalomban EmptySzer. 8 Nov. 2017 - 17:43

A nomádok táborában ébredsz, azt ütéstől szédelgő fejjel. Ahogy körülnézel látod, hogy egy nagy sátortábor közepén vagytok, több társaddal. Sajnos egyet sem ismersz közülük, nem mind katona, vannak nők is, férfiak is.
Miután megvizsgálod magad a következő felfedezéseket teszed:

  • A fejeden hátul nőtt egy nagy púp
  • Egymáshoz vagytok kötözve erős kenderkötéllel
  • Kb. 200-an lehettek rabok, és 20-25 őr vigyáz rátok
  • Igencsak szomjas vagy mert a csata sokat kivett belőled


Mit teszel?
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

I. A Kráni Birodalomban Empty
TémanyitásTárgy: I. A Kráni Birodalomban   I. A Kráni Birodalomban EmptySzer. 8 Nov. 2017 - 17:33

Fiatal emberként sok idealizmus hevíti az ember fiát. Nemes szándékok, fennkölt nézetek.
Mi sem lehet természetesebb, hogy a Dúlás idején számos fiatal állt be Pyarron hadseregébe. Nem is lehetett ez másképpen számodra sem, akinek vérében részben kráni vér folyik ugyan, mégis hideg gyűlölettel viseltetsz apád országa iránt, de ez egy másik történet, más időkre való.
Beálltál a dicső Pyarron  seregébe, és mert a kardvívást egyébként is ismerted, vitéz katona lett belőled, egészen a legelső csatádig, ami egyben a pyarroni csapattest végét is jelentette, amihez csatlakoztál. Nomád nyílvesszők százai sűvítettek az égből, és megmagyarázhatatlan módon számos csapattársad szívébe félelem, elméjébe őrület költözött. A sorok felbomlottak, a pyarr katonák őrületükben és félelmükben gyakran egymásra támadtak. Neked is neked esett az egyik csapattársad. Nem ismerted olyan jól, a tábortűznél egy fuvolán játszott néha. Jó embernek tűnt. Most viszont eszelős rémülettel az arcán, karddal a kezében esett neked, láthatóan azt sem tudva, hol van, és mit művel. Egy-két csapásváltás után azonban lovasok sodorják el mellőled, és a csata gyilkos őrülete tombol körülötted. Megvéded magad, aki ellen kell, néha nomád, néha pyarr a támadó. Végül azonban hátulról ér a ütést, ami az eszméletlenségbe taszít. Sose tudod meg, hogy melyik fél mérte rád végül a sorsfordító csapást.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





I. A Kráni Birodalomban Empty
TémanyitásTárgy: Re: I. A Kráni Birodalomban   I. A Kráni Birodalomban Empty

Vissza az elejére Go down
 
I. A Kráni Birodalomban
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Heraldika a Birodalomban

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Elenhaar rpg :: Online Szerepjáték :: MAGUS - Az Alkony keresztútján-
Ugrás: