Elenhaar rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Elenhaar asztali szerepjátékkal kapcsolatos fórum
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 10 - Új Kezdetek

Go down 
2 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptyHétf. 13 Ápr. 2020 - 23:05

Na tehát ott hagytuk abba az előző kalandot, hogy Daniel elindult felkutatni a familiarisnak szánt állatot - Fantomot, a fekete unikornist - és ezen kutatás folyamán a Carasthor erdő mélyén (amelyről kiderült, hogy -vélhetően az Obeliszkek hatására- átalakuláson ment át. Az erdő ősöregnek tűnt és nyilvánvalóan mágia járja át. Továbbá egy regio is kialakulni látszott. Erről később kiderült, hogy egyfajta árnyék/tükörvilág. Mindezt tapasztalatok és a másik világon élő "Daniel nagyúr" mesélte el. Abban az esetben, ha lehet hinni neki, akkor ő, akkor jött létre, amikor elfogadta Shackallor ajándékát. Még nem teljesen tiszta, hogy ez az egész milyen funkciót lát el, de azt állítja a tükörvilág béli Daniel, hogy ha egyikük meghal, akkor a másik is. Emellett kapott egy nagy fekete fóliánst is tőle, amely kráni quorsh nyelven íródott. A kettejük "idilljét" ekkor azonban megzavarta egy árny/árnyak. Erről a lényről végül kiderült, hogy a testetlen kráni aquir mágus, leglábbis annak valamilyen lenyomata. Nyilvánvalóan a valódi Daniel életére tört és láthatóan Shen-t (a mortelt, aki végül elpusztította anyagi testét) is megszerezte magának (vagy a lelkét vagy valami ilyesmi...)

Utolsó pillanatban érkezett segítségére Fantom és mentette ki a sötét mágus karmai közül. A Fák Pásztorának lábánál visszatértek az Elsődleges Anyagi Síkra...

Tehát itt fejeztük be a kalandot. Emellett még kiderült, hogy Tassalia félszigetének gazdasága romokban hever és jelentős éhínségben és nélkülözésben van része az itt lakóknak. Szomorú vigasz, hogy vélhetően a Pyarroni Szövetség jelentős részén hasonló (vagy még akár rosszabb) állapotok uralkodnak. Aeron maester azt ajánlja, hogy a mágia segítségével élénkítsék a gazdaságot, amelyhez azonban a Fehér Páholy engedélyére lenne szükség (bár bizakodásra adhat okot, hogy ezek igen vészterhes idők és méltányolják a dolgot). Ennek értelmében Aeron sas alakjában elrepült Lar Dorba, hogy beszéljen a Páhollyal és a fehér mágusokkal. Később azonban kiderült, hogy az amúgy sem nagy számú belső iskola mágusainak száma kevesebb mint felére csökkent. Azonban úgy tűnik, hogy a keleti Iskola növendékeinek nagy része átvészelte a Dúlást (vélhetően azért mert saját területeik védelmére koncentráltak -tisztelet a kivételnek Smile ). Amikor Aeron visszatér egy levelet hoz magával, amelyet a Fehér Páholy jelenlegi vezetője Ylios (Sonnor 3. utolsó tanítványa) küldött. Sonnor meghalt, de sokat nem sikerül kideríteni a körülményekről.

Fantom hátán sikerül visszatérni a kúriába. A messor is veletek tart egy darabig, majd visszatér a kolostorba, hogy folytassa az oktatást.

Mondanom sem kell, hogy újbóli hirtelen eltűnésed (amely így is 4-5 napig eltartott) nagy riadalmat keltett az udvarban, de hát ez már nem oszt nem szoroz. Meg van a familiáris és ha jól sejtem akkor szeretnél a bond-on dolgozni azonnal.

Amikor visszatérsz a tornyodba, felkeres maester Aeron és elismerően végigszemléli az állatot (a fekete unikornist). Ezek után átnyújtja neked a levelet. Eztán elmeséli, hogy mi történt vele Lar Dorban:

Szinte azonnal fogadták a fehér mágusok. Magához Ylios nagymesterhez vezették és beszélt vele.
Átküld egy sugallatot a mágusról, hogy hogyan néz ki és milyen benyomást tett: "Erős kisugárzású és nyilvánvalóan nagy hatalmú mágus. Érezhető a levegőben az akarata. Rend és folytonosság..."
10 - Új Kezdetek B75e3dd4248992375d1cf941f92a5c96

Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptyHétf. 13 Ápr. 2020 - 23:26

A levél tartalma:

"Tiszteletre méltó, Daniel Carasthor nagyúrnak!

Rendünk és egész Pyarron fönnmaradásának reményében írom ezen szavakat Néked. Majd kétezer esztendős kultúránk, az emberiség legnagyszerűbb kreálmánya veszélyben van. Az Örök Város romokban hever a pyarr erkölcsök hanyatlóban. Ellenség tépázza földjeinket és a mi vérünkkel öntözi azt. Küzdelmünk sosem látott, kritikus fázisba lépett. Rendünk valaha élt legnagyobb tagjának és vezetőjének -Sonnornak- halálhíre megrázott mindannyiunkat és mélységes szomorúságot ültetett szívünkbe. Végtisztességet kívánunk számára adni itt Lar Dor városának falai közt. Tudván, hogy nem is oly rég még te magad is rendünk Keleti Iskolájának tagja voltál és hited a Pyarr eszmékben csorbát sosem szenvedett, szeretnélek személyesen meghívni erre a Búcsúra, amit rendünk legendás alakjától veszünk.

Tisztelettel
Ylios nagymester a Fehér Páholy tagja"

Bocsi a pongyola megfogalmazásért Smile. Annyit még ír, hogy mikor lesz az esemény (1 hónap múlva).
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptyKedd 14 Ápr. 2020 - 9:20

Sztem nem lett pongyola, szóval tök jó Smile, a kép viszont nem töltődik be a Charastor krónikáknál, küldd már el, hogy mi az, kíváncsi vagyok.

Szeretnék ugyan a familiáris bondon dolgozni, de nem megy, mert:

  1. A sürgető helyzet miatt.
  2. Nincs elég lab total-om (az unikornis egyébként size mennyi? És melyik Technikát és Formát használhatom?)


Szeretnék viszont körutat tenni Thassaliában, és megnyugtatni az urakat és közembereket egyaránt, hogy igyekszünk javítani a helyzeten(élelmiszer probléma) mágikus úton is. Tudom, hogy ez sokaknak nem fog tetszeni (babonaság satöbbi), de igyekszem megértetni velük, hogy nincs más választás, influence-t is bevetek, ha kell.
Lofhen városában szeretnék beszélni a Lofheni Misztikusok-kal hátha segítenének a varázserejükkel élelmiszert teremteni.
A a Lofheni tanáccsal is beszélek, itt nem tudom pontosan mire számítsak. Ha kételkednek benne, hogy én vagyok-e én, akkor idézek az eddigi megbeszéléseinkből és ilyesmi. Továbbá virágnyelven próbálom értésükre adni, hogy mivel mágikus úton készítünk ételt, ezért szükségük van rám, mivel Maester Aeron az én földemen él. Ha erre azzal válaszolnak, hogy majd a Lofheni Misztikusok segítségét veszik igénybe, akkor go ahead, csinálják. Ha viszont nem megy vagy a misztikusok inkább velem kötnének alkut, mint a tanáccsal, akkor rám vannak utalva. Persze szerződés köt, hogy ellátjuk Lofhen-t és meg is tesszük, de lehet hogy valahogy az utolsó helyre kerül az ellátási láncban..., szóval ne tegyenek keresztbe.

Azután persze szeretnék elmenni Sonnor búcsújára, ha már személyesen meghívtak. A gyanakvó énem azt mondja, hogy valamit akarnak tőlem, de egyrészt nem tudom, hogy mit, másrészt meg lehet, hogy nem is. Nem vallana a Fehér varázslókra az ilyen taktikázás. A Lar-Dor-ba utazás mennyi időt vesz igénybe? Az útvonalam persze elkerüli a Greywald házat és Oneas-t, ezért Cosedráig hajózom és onnan a Tredon-on hajózom le és Yeorn-nál kelek át.

A fantomot igyekszem mindenhová magammal vinni, és jobban összeszokni.
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptyKedd 14 Ápr. 2020 - 21:42

Familiar bond az úgy működik, hogy Familiar might + 25 + size*5. (Size 2, ez egy kis-közepes méretű lónak felel meg), a might-ja meg kb 15, de max 20. Szóval ez 50-55 total. Nem megcsinálhatatlan végülis. Artok: Creo/Rego, de szerintem engedhetem a Creo-t. Forma pedig szerintem Mentem, de jó az Animal és a Vim is, de nyilván azok alacsonyabbak. A te CrMe-ed 13+11=24. Inventive genius jön ami +3, 27, Int +5, azaz 32. Aura 8 azaz 40. +Magic Theory 5 a puissanttal együtt. azaz 45. Én engedném bondolni ezzel az értékkel is. és akkor 15-ös a mightja. Úgyis a size miatt lett ilyen magas. Szóval 1 hónap a bonding. valamikor majd időt kell kerítened rá.

Okés akkor térjünk rá a körutadra. Kezdjük először is a nemesi házakkal. Sikerül általánosan jó benyomást tenned, de azért nem jelentősen változtak a dolgok. Eddig mind ez csak igéret marad egy olyan uralkodótól, aki legfőképpen csak igérgetett és viszonylag rövid (alig egy éves) uralkodás áll mögötte. Amelynek a nagy részét háborúskodással és a legutolsó 3 hónapot "halottan" töltötte.

Ki kell térnünk az új nemesi házakra ugye a tarranok azok szépen berendezkedtek a hegyekben. Nekik az az igazi elemük. Őket ahhoz képest kevésbé viseli meg a gazdasági válság, mivel a hegyi vad népek között rendet téve kielégítik a harc iránti fokozott vágyukat és azok erőforrásait elkobozva élelmiszert is jószerivel találnak. No meg ugye ők a hegyek között legtöbbször gyüjtögetéssel, de még inkább vadászattal és rideg állattartással (hegyi juh, kecske, bölény, nagy termetű hegyi szarvas) tartják el sajátjaikat (hús a legfőbb táplálék, no meg a hegyi kecskének és juhnak a teje és abból készített tejtermékek). Tehát velük nem lesz nagy gondod. Ők szakítottak Yllinorral és vezetőik hűsége is inkább már az új országhoz fűződik.

Nagyobb baj van a két ylar nemesi házzal. Az amelyiknek a délkeleti részeket igérted, jelenleg ugye Barasthel oldalág uralja és a valóságban nem is tartozik az országhoz. A másik (Kryss ház, ha jól emlékszem) Lofhen melletti földeket kapták, de ott meg nem nagyon érzik jól magukat, túl sok a földterület és nincs hely a lótenyésztéshez (amihez ők igazán értenek). Lofheni tanács is tett róla, hogy ne érezzék jól magukat, mivel tudják, hogy ők a te főbb szövetségeseid közé tartoznak. Tehát mit szeretnél velük tenni, hogy ne vándoroljanak vissza Yllinorba újdonsült Kai királyuk zászlaja alá (közben ne adja isten még jól fel is dúlják a délnyugati területeket)? Nekik legfőképpen területek kellenek, amit most jelenleg csak hódítással (és kisebb erdőírtással) tudnál megszerezni (gondolok most az Edorl és Predoc közötti nagyobb erdőségre amely természetes határként funkcionált eddig több száz évig. (megszerzése persze sem a Barastheleknek sem az Ylviseknek nem tetszene. Arról nem is beszélve, hogy a Barasthelek már magukévá is tették, hogy összecsatolják újdonsült dél-kelet Tassaliai területeikkel...

Másik: Lofheni Misztikusok. Hát ők (főképp ugye a nagymesterrel beszélsz) eléggé maguknak valók és főképpen a saját "tudásukkal" foglalkoznak, elvégre egy könyvtárat működtetnek. Hajlandóak erőforrásaikból minimális mértékben hozzájárulni a mágikus gazdaságélínkítéshez (évente 1 vim vis). Nem okoztak végülis csalódást. Lofhen Városi Tanácsa pedig továbbra is ugyanolyan számító és undorító mint eddig. Népével nem sokat törődik. Cirkuszt rendez a népnek, nem baj hogy nincs kaja, de az állat és gladiátorviadalok mennek. Fröcsögjön csak a vér, menjen a show... akkor az emberek könnyebben elfelejtik, hogy kevés a kaja.

Ennek a helyzetnek a függvényében és azt figyelembe véve, hogy számos nemesi házat közelebb csatoltak magukhoz (főképpen a Rancelliereket és a Rimollikat. Barasthelekkel békét kötöttek és a ház egy követe is jelen van Lofhen városában (vélhetően jó a viszony a városi tanács és az Edorli nagyház között). Az öreg Barasthel ügyesen játsza a lapjait.
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptyKedd 14 Ápr. 2020 - 23:35

Akkor adnék meg opciókat, hogy könnyítsük a dolgokat, azonban ha nem tetszik egyik sem akkor nyugodtam ajánlhatsz másikat.

Mit kívánsz tenni a Lofheni Tanáccsal?
  • Megfenyegetni őket, hogy nem kapnak több kaját és bekeményíteni, hogy ne okozzanak több káoszt vagy valami ilyesmi (ezt jobban kifejtheted)

  • Hagyni most őket a fenébe, úgysem hallgatnak semmire, próbálni inkább máshol megerősíteni a támogatókat szövetségeseket


Mit szándékozol tenni Lofhen és a Barasthelek "baráti" kapcsolatával?
???

A két ilar nemesi házzal mit kezdesz?
  • Befenyíted őket, hogy esküt tettek és megígéred, hogy kitakarítod Lofhen környékét (ez további élelmiszer gondokkal járna mert ott értékes termőföldek vannak...)

  • Bevonulsz a senki földjére és elkezded tisztázni az erdőket (mágiával ez könnyen menne, de kerülne egy évszaknyi "mágikus munkába ReHe labtotál/10 * d10 pontnyi Land-et nyerhetsz, amit nekik adományozol. Ezzel bizonyos mennyiségben a reputációd is nőne náluk.

  • Hagyod őket hadd menjenek haza. Ekkor félő hogy azért a vonulásuk után hagynak egy kis pusztítást


Lofheni Misztikusokkal?
Nem tudom mit tervezel vagy hogy mit tudnál velük kezdeni... Ötletek?

A többi nemesi ház felé Influence-t kéne költsél annyi ponttal növekedne a reputációd feléjük (itt egyesével kell költeni).
Adók? Kivetsz újabb adókat? Vagy inkább a mágikus élénkítésre bízod magad. Aeron meg te azért egy évszak alatt tudtok kb. 6d10 - 7d10 pontnyi erőforrást termelni. Ezt lehetne a Shadoniakkal kajára cserélni. Megfelelő út lenne Ermun felé (ugye Ermun nagyhercegsége független entitás, de vallásában erősen kötődik Shadonhoz. Nem tartozik a Shadoni nagykirály alá hivatalosan, de jó viszonyt ápol a "nagy testvérrel".

Shadont valahogy úgy érdemes elképzelni mint a Német Római Császárságot, abban az állapotában, amikor viszonylag nagy függetlenséggel rendelkeznek a tagállamok, de azért van egy nagykirály (aki dinasztikus úton uralkodik egyébként és Shadon Királyságból "tartományban" irányít. Shadoni Birodalom nagykirálya alá sok főhercegség, kiskirályság tartozik. Vannak ezek mellett "tartományok" amelyeket pl. egy lovagrend irányít vagy egyházközség, pl. érsekség. Ezek többé kevésbé ármánykodnak egymás ellen és gyakori a kisebb nagyobb háborúskodás. Ez addig a pontig, amíg kevés civil életet követel engedélyezett, de ha elharapózik akkor a nagykirály vagy a patriarka (Domvik egyházfő, kb. pápa) közbelép.

Barasthel fenyegetéssel mit szándékozol tenni?



Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptySzer. 15 Ápr. 2020 - 6:22

A familiáris bond
Ezzel foglalkozom, miután véget ért a körutam, és még nem kell elindulnom Lar-Dor-ba, Sonnor temetésére.

A mágikusan előállított áruk ételért
Aeron elkezdhet akkor ezzel foglalkozni, valamint az jutott eszembe, hogy a feleségemnek is van Giftje, azzal nem tudunk valamit kezdeni?
Újabb adókat azonban nem vetek ki.

Lohfen-i Tanács
Itt bekeményítek:

  1. Követelem, hogy szüntessék be a véres gladiátor és állatviadalokat, inkább buzdítsák az értelmes munkavégzést. Legyen ez törvény Lofhen városában.
  2. A Barasthel követtel kapcsolatosan emlékeztetem őket, hogy Barasthel nagyura most is ellenőrzése alatt tartja Thassalia egy részét, törvénytelenül. Ez tekinthető agressziónak és idegen hódításnak, amely esetben ez a baráti viszony árulás a Lofhen-i Tanács részéről, amely akár fővesztéssel is járhat.
  3. Az ylaroknak okozott nehézségeket illetően, elmondom nekik, hogy az ylarok vérüket ontották a nomádok ellen, amit azért nem felejtett még el a nép, igyekezzenek jóban lenni velük, mert szükségünk lehet még rájuk. A nomád vész nem biztos, hogy elhárult.


A Lohfen-i Misztikusok
Igen, ők nem okoztak csalódást...Nem mondhatnám, hogy meglepődtem, nem tudok és nem is akarok rájuk nyomást gyakorolni.

Ylar probléma
Igen, emlékeztetem őket, hogy esküt tettek és mi befogadtuk őket, amikor nem volt hová menniük. A Lofhen melletti termőföldeket meg fogjuk tisztítani, de nem azonnal, mert most enni kell adnunk rengeteg embernek.
A másik ylar törzzsel kapcsolatosan, elmondom, hogy a nekik ígért földet most Barasthel nagyúr tartja ellenőrzése alatt, akinek ereje pillanatnyilag egész Thassaliáéval egyenlő. Előbb-utóbb hibázni fog, és akkor visszavesszük, ami miénk. Másképpen cselekedni azonban öngyilkosság volna.
A hazaúttal kapocslatban emlékeztetem őket, hogy messze van az egykori otthon, a mágikus átjáró bezárult, és ki tudja, hogy lennének fogadva? Itt van helyük, amiért vérüket ontották már, ami nincs elfeledve.
Most türelmesnek kell lenniük.
A senki földjét csak akkor dobom be, ha látom, hogy minden más érvem süket fülekre talál.

Influence
A 3 taran törzs-re most nem költök, a 2 ylar törzsre mehet fejenként 5-5. A többi 8-ra pedig 1-1. Így marad még 4.

Barasthel fenyegetés
Most semmit nem akarok tenni. Tuti biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb Barasthel polgárháborút fog kirobbantatni és a koronáért fog menni, akkor akarok lecsapni rá, amikor másfelé elfoglalt.
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptyCsüt. 16 Ápr. 2020 - 13:29

Aeron-t ha mondod neki, akkor elkezd termelni árukat. (ez ugye úgy néz ki, hogy egy évszaknyi befektetett munka és ki kell találni, hogy mit is termeljen, meg ilyesmi és ez alapján meghatározzuk az adott artokat lab totalhoz. A lab total tizes része x d10 kockát kapsz az adott resource-ra. Ez legfőképpen wealth (és ezzel is a legkönnyebb kereskedni), de egyébként lehet defense-t termelni (segédkezni a várépítésben, kőtermelésben, szállításban ilyesmi), akár population-t is el tudom képzelni, csak ahhoz sok gyógyító varázslat kell meg ilyen fogantatást segítő mágiák Smile. De a lényeg, hogy szerintem Wealth-et kellene termelni és ezt tudnátok lekereskedni Pl. Shadonnal, vagy inkább direktbe Ermunnal.


Lofheni Tanács
A helyzet az, hogy nép egy nagyobb részét nem képesek semmivel sem foglalkoztatni, csomó a szegény és egyébként a helyzet nem sokkal rosszabb mint a háború előtt volt. Ugyanúgy éheznek az emberek és nyomorban élnek. A Tanács mindig is a gladiátor viadalaival kívánt cirkuszt adni a népnek.

Továbbá a gladiátorviadalok egy igen jelentős látványossága is a városnak, a sok bordélyházzal és egyéb bűnbarlanggal egyetemben.

A másik meg, hogy Lofhen szabad város, ami azt jelenti, hogy viszonylag nagy adómentességet is élvez (ennek köszönhető a rajta folyó kereskedelem és viszonylagos vámaszabadság), és ha ezen változtatni akarsz akkor az hatalmas ellenállásba fog ütközni, nem csak a Tanács részéről, de az egész városi nép részéről is. Ehhez jelenleg semmiképp nincs meg a befolyásod, hogy változtass rajta. (ezt mind egyébként Daven lovaggal való beszélgetésből tudod meg)

A Barasthelekkel való barátság igazából nem bizonyítható (vagy csak nagyon nehezen). Annyi, hogy van egy pár Barasthel udvaronc a Palotanegyedben, de ez mindig is így volt és más nagy nemesi házak is tartanak fenn ilyes fajta "diplomatákat" főképpen ugye az Ylvisek. Tehát ez egyáltalán nem bizonyítható, és ha el akarnál menni ezen az úton (mármint, hogy a Barasthelek okkupálják Olessist és a dél-keleti végeket és ez háborús helyzet) akkor ezek után háborúznod is kell vagy gyengének néznek.

Ylar nemesi házak (nem törzsek Smile)
Egyébként elindulsz a körutadra (politikai tűzoltásra). Az ősi Tassaliai házaknak sikerül leadnod azt az 1 influence-nyi pontot amit szántál. Az két ilar nemesi házzal van a legnehezebb dolgod. Nagyon nem tetszik nekik a jelenlegi helyzetük. Egyik dobásod eredmény 10 és utána egy 5-ös. Ez bizony kritikus sikerül. A Kryss ház vezetőjét sikerül meggyőznöd arról, hogy ne menjenek vissza Yllinorba, ők még kivárnak. Az is problémájuk, -és ez már látszik most, hogy nem fog működni- Lofhen melletti területek szinte teljes egészében a nagyváros élelmiszer ellátására fókuszál (persze még így sem képes fedezni annak jelentős fogyasztását, de egy nagy részét adja). Ha ezt megbolygatod akkor valószínűleg több más problémák generálsz mint megoldasz. Azok a területek egyébként sem elég nagyok, ahhoz, hogy a Kryssek, hosszútávon berendezkedjenek ott. Nekik ugye a Tassalia alatti déli erdőségeket igérted (megtisztítva). (Az meg ugye egy nagyobb kampány lenne és felzaklatná mind az Ylvis, mind a Barasthel házakat és persze Edorl és Predoc királyát is, mert ugye a két ország közötti egyezmény része, hogy az ottani rész ne legyen senkié. (ezt persze már részben és főképp suttyomban a Barasthelek már megsértették azzal, hogy Olessist befolyási zónájukba vonták és tulajdonképpen összekötötték (ellenőrzésük alá vonák a Keleti út nagy részét Tassaliaból Edorlba)

A másik ház (Anrem ház) dobás: 5. Hát ez nem kritikus siker, de az 5 influence ponttal együtt amit rááldoztál nem a világ vége. Nekik nem tetszik azonban, hogy hezitálsz a Barasthelek ellen. (ugye az, hogy nem tudják birtokba venni "beígért" földjeiket, nagyobb negatív módosító, mint a másik ház szűkössége és, hogy nem tudnak most lovat tenyészteni). Főtanácsosod, Daven lovag azt tanácsolja, hogy Zelderis Völgye domain-et átadhatnád neki ideiglenesen (ugyan nem méltó csak ez a szegényes domain egy nagy ylar háznak, de legalább ott tudnának elleni egy darabig. Ha ezt megteszed, akkor egyébként elfogadják, de továbbra is elégedetlenkednek azért, mert nem vagy képes a saját Hercegségedben rendet tartani (értsd, visszafoglalni Olessis-t és a dél-keleti területeket, a hódításról nem is beszélve).


Egyébként ezek a politikai tűzoltások eltartanak 3 hétig utána meg indulhatsz Sonnor temetésére:
(Ezt egy külön hozzászólásban fogom leírni, szerintem ma este)

Annyi még, hogy Aeron felkeres kb. 1-2 hét után, amikorra már látod, hogy a fent említett helyzet, hogy alakul:

Annyit mond, hogy beszélt Katarina Salaca-val (aki jelenleg ismeretlen helyen tartozik és valami olyasmiről beszélt, hogy újra naggyá kívánja tenni otthonát Ermun-t) és a egy ajánlatot szándékozik tenni neked:

Abban az esetben, hogy ha támogatod bizonyos erőforrásokkal, akkor Ermun trónjáról testvéri szövetségesként támogatná Tassaliát. Hozzáférhetne a Shadoni élelmiszer és erőforrás piachoz és gyümölcsöző kereskedelmi utat létesíthetnétek Ermun és Carasth/Lofhen között (annyi, hogy Carasth kikőtője nem képes még ilyen volumenű forgalom lebonyolítására, azt fejleszteni kellene, de persze ez neked is tervedben volt, addig megoszthatnátok Lofhen és Carasth között. Ez a gazdasági rivalizálás egyébként is várható volt). A kérése: 20 Wealth, 20 Power és kb. 3 hónapra Aeron szolgálatait.
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptyCsüt. 16 Ápr. 2020 - 14:24

Az árutermelésről
Nem tudom pontosan, hogy Aeronnak milyen artja lenne a legnagyobb, ezt egyébként is rábízom.

Az erdőírtásos területről
Ebből azért ne legyen félreértés: soha nem volt szó arról, hogy az erdőirtást biztosan megkapják. A Lofhen melletti területről volt szó az egyik (Kriss) háznak, a nyugati (Olessis) területek az Anrem háznak. A Zelderis Völgyét átengedem egyelőre.

Katarina Salaca ajánlata
0 darab Wealth-m, 0 db Power-m van és Aeron-ra szükségem van, hogy kaját vegyek, szóval én örömmel kötnék szövetséget, de semmit nem tudok teljesíteni abból, amit kér. Esetleg, ha részlet-fizetni is lehet.
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptyCsüt. 16 Ápr. 2020 - 21:05

Ok. Szóval akkor a helyzet az, hogy sikerül egyelőre a Kryss házat megnyugtatnod kb. egy évre. A másik ylar ház az Anrem-ekkel már nehezebb helyzetben vagy, ám mivel átadod nekik Zelderis Völgyét (ideiglenesen), rövid időre sikerül őket is megnyugtatni (bár ez tényleg csak ideiglenes megoldás).

Akkor tehát elmentek Sonnor temetésére és a már megbeszélt dolgok történnek. Ezután még Lar-dorban egy új ceremóniával mindenkit befogadnak a rendbe és a Fehér Kódra (az új szabálykönyv) felesküdik jelenlévő mágusok nagy többsége. Ylios úgy ítéli meg, hogy ez nagy siker és a többieket is sikerül majd idővel meggyőznie. A mágusok majd 2/3-a elfogadta az új rendet, a maradék is el fogja, csak idő kérdése. A Szabad Iskolás mágusoknak ez nagyrészt csak nagyobb szabadságot nyújt majd, amelyre valójában mindegyik áhítozik.

Tehát megtörténik az eskütétel és az Új Rend megalapítása. Ez igazából egy lényegesebb momentum, de most nem tudom jobban körülírni, azonban a karaktered is érzi annnak fontosságát és a mérföldkövet.

Ezután hazatértek 1681. április elején és ott van még majd az egész hónapod: akkor a familiaris bondot végrehajtod Fantommal. (kidolgozom majd a képességeit és leírom ok?) ezt írd fel légyszi

májusban még te is be tudsz szállni a mágikus termelésbe: lab totalod 1/3-ával. Aeron nem csinált mást szóval ő az egészet beleadhatja. Kicsit megváltoztatnám a mechanikát mert nem nagyon van kedvem számolgatni 1hónap 1d10-nyi nyersanyag és 1vis. Ha van valami extrém magas artod 20 fölött, vagy túl tulod (ami hozzáköthető akkor kapsz rá plusz 1 max 2 kockát). A lényeg, hogy akkor összesen 4 kockát tudtok termelni márciustól május végéig. 9,9,3,8: 29. Ebből 18 Power, 11 Wealth. Gondolom még, hogy akkor az egész nyarat végig dolgozzátok, ha mind a ketten megtoljátok kicsit akkor ez kerül 1 warpingba és +1 aging dobásba és kaptok 2-2 kockát, akkor ha ez jó neked akkor dobom neked mindet. NA meg is volnék még 61 resource a nyár végéig. Emellé még dobtam 2 évszaknyi wealth fejlődést (mivel -6os a módosító ezért csak +2 a bonusz de ez így is jó). Az eredmény még +8wealth ami dicséretes. A lényeg az, hogy 20 Power meg 49wealth-el gyarapodtatok a nyár végéig. Ezt befektetheted a max wealth növelésébe amely helyrehozza a gazdaságot. A módosítókat úgy tudod eltüntetni, hogy wealthet osztasz szét azt mondanám, hogy 10 wealthért visszanyersz egy resourse gain bonust a walthre (ugye most -6). Katarinának megvan az lóvé. 2-vel lehet csökkenteni a -6ból lesz tehát -3 és a végeredmény, hogy a nyár végére fejlesztettük a wealthet 31-re és a bonus is megnőtt +5-re ami már elég jó és maradt 4wealth. Ez egyébként azt jelenti, hogy pénzt és erőforrást pumpálsz az egész gazdaságba nem sak a sajátotba.
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptyPént. 17 Ápr. 2020 - 7:04

A Katarinával való megbeszélt egyeszségetek alapján a fizetséget még olyan junius vége felé Aeron biztonságban eljuttatja hozzá és Augusztus végén Aeron el is utazik majd két hétre, ahogyan az meg volt beszélve. Amikor erről őszintén beszélsz maestereddel (és egyben barátoddal) azt mondja, hogy nincsen róla tudomása, hogy miként szándékozik az Ezüst Angyal elérni a célját, de ő igyekszik hasznos lenni számára. Továbbá nem hinné, hogy nemtelen akár mocskos eszközökhöz nyúlna. El is búcsúztok, nincs nagy ceremónia, mivel, hogy Katarina az egyik szigeten várakozik majd a maesterre, amely sas alakjában kíván megjelenni ott.

Kissé aggódva, de eltelik a két hét. Segítség a várakozásban, hogy neked továbbra is sok dolgot lészen, hogy kijavítsd a háború és a nélkülözés következményeit és felvirágoztasd a szeretett hont. Eltelik az idő és megérkezik Aeron maestered egy késő délutáni órában, körülbelül azokon a napokon amikorra az igérte azt. Arcán kis fáradtság látható, de talán a lelki nehézkedés nagyobb, amely a szívét nyomja. A mágus végül rövidebben-hosszabban beszámol az eseményekről, amelyek vele történtek. Mondja, hogy a Csepp Szigeteknél talált egy kisebb flottát úgy 10 hajóval rajtuk páncélos katonákkal és harcosokkal. Felük talán, ha jól számol zsoldos lehetett, de a másik felük felesketett hidralovag és ott volt persze ő is a Hidralovagok nagymestere az Ezüst Angyal. Megbeszélték a tervet, miszerint Ermunba hajóznak és úgy jelenti be visszatértét unokaöccsének, akiről hallotta, hogy elméjében kissé szerényen áldotta meg a mi Urunk, de alapvetően békés természetű férfiú. A flotta el is indult majd ki is kötöttek Ermunban. Eleinte kisebb ellenállásba ütköztek majd mikor megmagyarázta kilétét unokaöccse be is fogadta a hercegi palotába, ahol egyébként ő -anyáddal egyetemben- született. Hatalmas bált és lakomát rendeztetett unokaöccse a félkegyelmű Felran Salaca, Ermun nagyhercege. A lakománál azonban nagy veszekedés támad, amint Felran herceg azon kérdésére, hogy mit szándékozik tenni nagynénjük, amaz azt feleli nagy őszinteséggel, hogy átvenni Ermun trónját és újra felemelni az Ezüst Kígyónak Házát. Erre először csak nevetés támad, mikor azonban rájönnek, hogy a nőszemély bizony nem viccel katonákat hívat a "Félkegyelmű". A hidralovagok már készen állnak (ez meglepte azért Aeron-t is) és egy hatékony akcióval valamint egy kisebb csetepaté múlva (nem kevés mágia is segítségükre volt Aeron részéről) a hercegi gárda nagyrészt lefegyverezve vagy holtan, Felran herceg fogságban és másnap virradóra a hercegi palota magas erkélyéről az Ezüst Angyal beszédet mond a népnek, amely egyre nagyobb számban gyülekezik köré. Ő benne ugye egy legenda éled újjá és formálódik meg. Azonban ősi törvény nem engedi, hogy amíg alkalmas férfi ág lészen a trónon addig nő ülhessék oda. Aeron azt mondja, hogy (ekkor kicsit elcsukló szavakkal), hogy ugyan nem volt méltó arra az a félkegyelmű Salaca, hogy herceg legyen és Katarina érdemli a trónt, de azt talán mégsem érdemelte amit ott kapott.

Mivel hogy annak (Felrannak a félkegyelműnek) a fejére olvasták bűneit (paráznaság, oktalanság, torkosság, hiúság, vérfertőzés...) majd pedig az ítéletet várván az Ezüst Angyal int, hogy vétessék hát fejét. A nép felhördül, amint a zokogó, szánalmas fiút előhozza egy jól megtermett hidralovag majd a főtéren egy csapással pallos által fejét vettetti. Pár másodperc és újongás. Újdonsült uralkodónőjük, Katarina Salaca nagyhercegnő, az Ezüst Angyal, az Élőszent... Éljen mindörökké!!!

Így hát visszafelé jövet azon nyomban meg is rakod fél tucat jó nagy 80 evezős gályát étellel és Tassalia felé küldi, mint apró ajándék és köszönet a segítségünkért. Ez mindenképpen hasznunkra fog válni és legalább fél évre megoldja az élelmezés gondját
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptyPént. 17 Ápr. 2020 - 7:43

A félkegyelmű Salaca herceg sorsa engem is borzalommal tölt el, és meg is mondom Aeronnak, hogy ez részben azért van, mert a nővérem fanatikus, és hogy nekünk kerülnünk kell ez az utat. Ugyanakkor, mint uralkodó el kell ismernem, hogy hatékony, amit tett. Továbbra se értek egyet vele, és repedtre pofáztam volna magam, hogy megakadályozzam, ha ott vagyok, de értem, hogy milyen indokai voltak a nővéremnek erre a szörnyűségre.

Mindkét évszakban meg akarom erőltetni magam. Nem tudom mi a helyzet a familiárissal, ha még nem kötöttem meg, akkor most egy hónap arra kell menjen.

Nincs most egyéb ötletem, várom, hogy hogy alakul a helyzet. Mit lépnek a Barasthel-ek? Mit lép Lofhen?
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptyPént. 17 Ápr. 2020 - 21:22

exposure xp-t kapsz egyébként. Ez ugye havi 1xp. rakhatod finesse-re, leadershipre, ilyesmi aminek van értelme. Ezt írd fel légyszi. Egészen 1681. végéig.

A helyzet ugye most egy kicsit megváltozott. Ja és azt el is felejtettem mondani, hogy Katarina nagyhercegnő kijelentette, hogy nagyon erős baráti és testvéri kötelék fűzi őt a Carasthor családhoz és így Tassalia kormányzóhercegéhez, mivel Carasthor Daniel (te) anyja a megboldogult Estella Salaca ikertestvére a hercegnőnek. Ezt Aeron mondja el neked egyébként. Amikor arra esik a szó, hogy akkor, hogyan legyen a dolog kettejük között (Aeron és Katarina) akkor Aeron habozik. Azt mondja, hogy aggódik és nem akarja még jobban szerelmét veszélybe hozni azzal, hogy színt vallanak. Katarina is egyelőre jobbnak tartja a hallgatást. Szóba kerül az öröklés kérdése is, de mivel Aeron-on, ahogyan rajtad is már végrehajtották a Longevity Ritualt így nem képes többé gyermeket nemzeni. Ez ugye neked nem probléma 2 leány és 1 fiú gyermek mellett. Aeronnak viszont nincsenek gyermekei.

Ezek után megnyílik a lehetőség a kereskedelem Ermun és Tassalia között. Nagyrészt élelmiszert cseréltek ugye Shadon felől mindenféle más termékre. Ősszel sikerül 55 resource-ot termelni emellé az évszakos növekedés wealthre +6. Ez... arányban. Agingre 17-et dobtam az -1el 16 lesz az 1 aging point a Perceptionre. Télen 64 Resource +7 Wealth. Aging dobás 2. No apparent age növekedés. Ezeket mind felírtam már.



Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptySzomb. 18 Ápr. 2020 - 4:33

Tehát eléggé el ment a híre annak, hogy Katarina Salaca csodával határos módon (ami egyébként közel is van az igazsághoz) visszatért és kivégeztette ügyefogyott, gyengevérű unoköccset Ermun trónján, majd elfoglalta azt. Ezek után szövetséget kötött Tassalia kormányzóhercegével Dániellel, akiről kiderült, hogy anyja útján Salaca vér csörgedez ereiben. Ezen kötődés a Salacákhoz egyébként nem feltétlenül hátrány Tassaliában, mivel, hogy az Ylvisek uralma alatt Tassalia nemesei is a Salacák oldalán harcoltak (a Barasthelek ellen). A nép egyébként elégedett uralkodásoddal. Annak második éve (gyakorlatilag az első) kőkemény munkával telik és ezt te magad is megérzed, de nem bánod, mert mágiátok által gyümölcsözni látszik a félsziget. Sikerült felszámolnotok a háború okozta károkat. Infrastruktúrát újraépítették, beindult a gazdaság is. Ermunnal kötött kereskedelmi egyezmény igen gyümölcsözőnek bizonyul. Egyedül talán az ylar nemesek türelme van fogytán az év végére. Hadsereged azonban megújult és újratöltötted újonnan sorozott legényekkel. Felfegyverezted őket. A többi nemesi ház is többé kevésbé visszanyerte az erejét.

Ez azonban nem mondható el teljes egészében Predoc királyságáról, ahová egy kráni sárga ork törzs betört több tízezres hordájával végigpusztította az ország felét. Ez -mondanom sem kell-, nem tett jót a Kyliar háznak. Az Özvegykiályné (a Dúlás alatt Bryssnél elesett fiatal predoci király anyja) betegeskedik. Papok járnak hozzá és gyógyítják, de betegsége folyton folyvást visszatér és kiújul. Két gyenge oldalág verseng a hatalomért, de az Ylvisek és a Greywaldok egyik oldalára sem szándékoznak állni. Mi több saját sebeiket nyalogatják és az orkok elleni hadviselés is leköti őket. Végül tél közepén meghal az Özvegykirályné hátrahagyván törött házának két marakodó oldalágát. Interregnum áll be ezek után. Az Ylvisek és Greywaldok nem hajlandók elismerni egyik Kyliar oldalágat sem. Leghatalmasabb ház továbbra is a bíbor oroszlán háza marad (Kyliar), de egységében és erejében az Ylvisek veszik át a hatalmat.

(Itt Daven lovag lehetőséget lát és az öreg Ylvis nagyúrral való alkukötést forszírozza. Azt mondja, hogy: köss alkut az Ylvisekkel, hogy ha elismerik Tassaliát és átengedik a déli erdőségeket -amelyeket úgysem ural senki sem- akkor Tassalia támogatja majd az Ylviseket a trónra vagy a függetlenségre, ahogy gondolják. Írd le kérlek a véleményed ezzel kapcsolatban. Ez több okból is jó lenne: Predoc Ylvis házi királya elsimerné Tassaliát és a Barasthelek ellenében is jól jönne a szövetségük, vagy legalábbis passzivitásuk)

Edorlban kitör a polgárháború nyár vége felé és egész ősszel dúl a harc. Az Ylgard ház két frakcióra szakad a fiatal kegyetlen ifjú örököst, Balthazaar-t támogató Montarou-k és néhány Ylgard hűbéres és a Tamonius Ylgard legitimizált fattyút támogató többi Ylgard hűbéres között. A Montarouk segítségével sikerül felszabadítaniuk a fővárost és a Tamonius pártiak visszavonulnak a Szívföldekre (Edorl központi részeibe) Morona várához. Olybá tűnik, hogy a polgárháborút a Balthazaar párti lojális erők csak a hamar beköszöntő tél miatt nem képesek megnyerni. Továbbá azért sem, mert Morona erődrendszerének bevételére nem rendelkeznek megfelelően erős ostromló sereggel. Így hát várva a tavaszt és a jobb időt, a lojalisták visszább vonják erőiket. A Barasthel nagyúr továbbra is kivár és hallgatólag támogatja az ifjú királyt (Balthazaar-t) azonban amikor az hadba hívja ő udvariasan visszautasítja arra való indokkal, hogy saját háza táját sem képes megvédeni és félő hogy az Ylvisek megpróbálnák felrúgni az ősi egyezményeiket, ha megmaradt erejét mozgósítaná. Persze ez nem igaz, mivel jelenleg talán ő a legnagyobb erővel rendelkező hadúr Edorlban.

Barasthel nagyúr egyébként a tél végén (február végén) meghívja fiát Aeron-t hogy látogasson haza, mert édesanyja betegeskedik és mondjon búcsút. Ugyanakkor szívesen látja haza az ősi várukban. (erre reagálsz valamit? Mit akarhat? Tényleg csak ennyi?)

Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptySzomb. 18 Ápr. 2020 - 8:45

Hadsereg
2x Trained Archers (6), 3x Trained Infantry(7) = 33
Mivel 2 egységem meg is halt a Dúlás során, ezért ezeket pótolom + még 3 egység most. Ezzel 16/11 egységem lesz.

A Predoci helyzet
Az Ylvis-ek támogatását kifejezetten jó ötletnek tartom. Úgyhogy Daven lovag el is mehetne tárgyalni a nevemben. Első körben arra vagyok kíváncsi, hogy a trónt akarja vagy függetlenséget? Ha az öreg Ylvist nem érdekelné a dolog, akkor az örökösét is meg lehetne környékezni, finoman. Amit én szeretnék az Thassalia elismerése és az a nagy erdőség a 2 királyság között.

Az öreg Barasthel hazahívja Aeron-t
Itt 2 lehetőséget látok:
1. le akarja fogatni
2. örökösének akarja
Én a helyében mennék, mert kíváncsi vagyok (meg hát édesanyjának látogatása is jó dolog), de ez én vagyok. Mint mindig most sem utasítom semmire. Mindenesetre, ha el akar menni, akkor rajzolhatna a várról egy térképet és jó lenne minden nap pszi-vel üzennie, hogy rendben vannak-e dolgok. Ha nem, akkor nem tudom, hogy szabadítom ki, de valamit kitalálnék. Meghívnám az Ezüst Angyalt is a buliba Smile
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptySzomb. 18 Ápr. 2020 - 21:18

Na hát az is 250 katona. Nem rossz. Hajók kellenének még ugye, de majd később.

Először is akkor elküdöd Daven lovagot és főtanácsosodat az Ylvis udvarba. Valamilyen ajándék is kijárhatna nekik pl. 1 wealth értékben ha nem gond, hogy mutasson már valahogy a dolog. Na szóval Daven lovag el is utazik Patarre-be az Ylvis ház ősi honába. Utazás 2-3 nap 3 napot tartózkodik és 3 nap a visszaút. Tehát kicsit több mint egy hét múlva vissza is tér Carasthba. Beszámol róla, hogy:
Az öreg Ylvis alapvetően pozitívan fogadta és készségesen vette szerény ajándékunkat. Második este, amikor is kisebb lakomát rendez a nagyúr a Krad lovag tiszteletére, Daven óvatosan felvetette a belviszály és az interregnum témáját. Királytalan ország területét vad kráni sárga ork hordák prédálják. Predoc többet érdemel ennél. Az öreg Keylor nagyúr -és úgy általában egész családja- a bölcsességről és a megfontoltságról híres. Most sem tett másképpen. Ott volt fia is Darian Ylvis aki a Bryssi kontingest vezette, melynek Daniel nagyúr is tagja volt. Kérdezett is felőled és baráti és testvéri szavakkal emlékezik meg a hősi helytállásról és tragikus Bryssi ütközetről. Daven lovag is ott volt persze veled, úgyhogy ez elég jól vette ki magát. A lakoma végeztével Darian (az Ylvis örökös) négyszemközt beszélgetésre invitálja másnap Daven-t és ott a Krad lovag felvázolja számára a nagy tervet. Neki alapvetően tetszik az ötlet és megígéri, hogy megpróbálja meggyőzni atyját a dologról. Az ajánlat szerint, ha az Ylviseknek sikerül kiűzniük a kráni sárga orkokat az országból és Darian-t királlyá választják (ehhez azért még a Greywaldok támogatása is szükségeltetik), akkor Tassaliát elismeri független entitásként és megkapják a déli erdőségeket is valamint barátként fogadja Daniel kormányzóherceget és országát és szövetséget köt a két ország között.

Egyelőre persze kezeljük az egészet diszkréten és majd küldet atyja üzenetével.

A másik oldalon Aeron végül mérlegeli a dolgokat és úgy dönt, hogy -ha te is támogatod ebbe- hazatér elbúcsúzni anyjától és beszél atyjával is. Mondja, hogy megpróbálja meggyőzni arról, hogy adja vissza Olessist és adél-kelet Tassaliai végeket. Ezek után el is utazik, nem sokkal Daven lovag visszatérése előtt. Pszivel napi üzenetváltásokat tesztek és beszámol róla, hogy anyja tényleg elég rossz állapotban van és csak napok kérdése, hogy mikor lép tovább a túlvilágra és azt mondja, hogy szándékozik mellette virrasztani. Találkozik Ophenor maesterrel, aki ugye az ő mestere volt és utódának kiáltották ki addig a pontig amíg úgy nem döntött, hogy veled tart az Obeliszkek feltárásában és konventuszt nem alapítotok. Szóval beszámol róla, hogy mestere továbbra is ugyanolyan mint volt. Közöttük a kapcsolat annyira nem baráti. Inkább kissé rivalizálós. Persze, amíg el nem szólítják az öreg Ophenor maestert addig ő úgysem léphet a helyére szóval azért mindenki csak reménykedik (főleg atyjuk az öreg Barasthel nagyúr).

Lényeg a lényeg, hogy anyjuk másnap hajnalra meghal és temetés másnapra tervezik. Atyjuk magához hívatja Aeron-t és őszinte szeretetéről beszél iránta. Elmondja, hogy szeretné, ha visszatérne és örökese lenne, plána így, hogy most már a rend is engedi. Ebben az esetben hajlandó kivonni csapatait Olessisből, de ugye ez azzal járna, hogy ott kellene hagynia a Carasthor birtokot és a maesteri címet (amely szerinte amúgy sem méltó hozzá, mivel neki a nagyúri székben a helye).

Erről neked is beszámol. Érzed a pszin keresztül a szomorúságot és bizonytalanságot (de hát édesanyja nem rég húnyt el). Továbbá szeretné, hogy megbeszéljétek, hogy mi legyen?
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptyVas. 19 Ápr. 2020 - 0:21

Rendben. Amit tehát beszéltünk, hogy Aeron végül elfogadja apja ajánlatát és visszatér az ősi honba és örököse lesz az öreg Barasthelnek. Másodszülött lányodat elküldöd akkor Aeronhoz, hogy ő tanítsa. Ezt meg is köszöni és megigéri, hogy gondozásába veszi és igyekszik méltó oktatásban részesíteni.

Ekkor azonban furcsa dolog történik, miszerint Tamonius Ylgard (a fattyú) követe érkezik titokban a kúriába. Átad egy levelet, amelyben a Morona erődjét védő ura arra kéri Daniel Carasthor kormányzóherceget, hogy segítsen néki és akkor elismeri Tassalia függetlenségét. Segítsen neki a fiatal, kegyetlen és vérgőzös Balthazaart eltávolítani a trónról, hogy ne a terror uralkodjon Edorl Királyságában, hanem a bölcsesség és a józanész. Ismered valamelyest Tamonius-t a déli hadjáratból a nomádok ellen. Tisztességes és egyenes ember és akár még jó király is lehetne belőle. Nem lázadna fel anélkül, hogy ne lenne oka rá. Balthazaaról, a Kegyetlenről (ezt az előnevet pár hónapos uralkodása alatt már meg is szerezte magának) viszont csak csupa rosszat hallottál, de hát jogilag ő a király, csak hát ez nem biztos, hogy jó az embereknek.

Ha nem küldesz segítséget akkor minden bizonnyal elesik Morona és vele egy jobb és emberségesebb király lehetősége. Edorl még nem heverte ki a Dúlás borzalmait (nem úgy mint Tassalia, amely neked köszönhetően többé kevésbé visszanyerte erejét, sőt még így központi hercegi irányítással többre is vitte mint a korrupt Lofheni vízfejjel). Szóval Edorl vidékje főképpen a középső és déli valamint a keleti területek szinte romokban hever és a nép lázong, elégedetlenkedik. Az új háború ezen nem segít, de valószínűleg egy terrorral uralkodó elmebeteg király sem. A Barasthelek (akik most kb. a legerősebb ház) semlegesek maradtak. Az öreg Barasthel még mindig kivár és nem akar belépni a háborúba. A te segítségeddel Tamonius még akár fordít is a sorsán és legyőzheti kegyetlen unoköccsét.

Az Ylvis nagyúr végül küldet (titokban) egy levelet, hogy amennyiben együttes erővel Tassalia és az Ylvis haderőnek sikerül kiűznie az orkokat ÉS emellett a Greywaldokat is maguk mellé állítják (a Greywald nagyurat meg kell győzni, hogy Ylvis királlyal jobban jár az ország, mint a civakodó gyenge Kyliar házzal, ebben is segítségedet kéri, hogy győzd meg őket ő már próbálkozott, de csak magukkal vannak elfoglalva)

Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptyVas. 19 Ápr. 2020 - 8:43

Ezzel jelentősen szétforgácsolnám az erőimet. Mekkora haderőt tudna most Thassalia kiállítani?
Mert azt ráadásul 2felé kéne osztani. Egyébként a Barasthelek kivonultak Olessisből, ahogy ígérték?
Morona erődje meddig tudna kitartani segítség nélkül, és mekkora Balthazaar hadereje?
Kit állíthatnék a 2. haderő élére? Kik jöhetnek szóba Thassaliában, mint hadvezérek?

Egyébként, hacsak a válaszok jelentősen nem módosítják a dolgokat, akkor vissza kell utasítanom Tamonius Ylgard kérését, és minden erőmmel az Ylvis ügyre összpontosítani. Ha ki tudnak tartani, amíg Predoc-ban rendeződik a helyzet, akkor segíthetek, ha nem, akkor a Barasthelekre vannak utalva.
Mit szól ehhez Aeron? Neki is elmondom a helyzetet pszivel persze.
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptyVas. 19 Ápr. 2020 - 21:17

Hát a helyzet, hogy jelenleg, még nem vonultak ki Olessisből a Barasthelek, de csak pár hét telt el. Egyelőre van még türelmesek vagytok, de fogy.

A teljes Tassaliai haderő (mármint, amelyiket mobilizálni lehet és kb. 15%-át otthon hagyjátok védelembe) az olyan 7-8 ezer fő. Ezt meg lehet, még boostolni pl. városi militia-kkal földeken dolgozó parasztok felkeltése (ugye ez pár hét alatt megy és képzetlen parasztgyalogságnak számít, population-be kerül inkább mint wealthbe). Persze ez már csak végső tartalék lehet, de egy +5-6ezer ember-t össze tudsz toborozni, ha nagy gebasz van.

Haderő élére egyébként Master of Arms-odat tudod állítani. Ez egy Kyel pap (még sajnos nincs kidolgozva a neve) (ugye Kyel a háború Istene, nem a harccé az Arel, hanem a megtervezett hadviselésé), na szóval ez a férfi nem rég érkezett az udvarodba Pyarronból. Viszonylag fiatal 30 as éveiben jár, erős és céltudatos és meglehetősen képzett a hadviselésben.

Ha kettéosztod az erőidet az 4-4 ezer fő. Az sem rossz.

Balthazaar erői sem érik el a 10ezret. Valószínűleg a fele egyébként felkeltett parasztok és hitelből fizetett zsoldosok. Tamonius erői kb. 1-2 ezerre fogyatkozott mostanára. Támogatói még kb. ennyit képesek lehetnek kiállítani, ha felmentik Moronát esetleg még többet. A lényeg, hogy nem elveszett az ügy még a 4ezer fős sereggel sem. Aeron kéri apját, hogy segítsen, de az nem hajlandó nyílt esküszegésre (ugye akkor a kiály ellen menne, végülis azzal, hogy nem segít a királynak már így is az esküszegés vádját veszélyezteti, de nem egyértelmű). Persze a Barasthel erőkkel valószínűleg elsöpörnék a királypártiakat.

Az Ylviseknek akkor mindenképpen küldetsz? legalább 4ezret?
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptyVas. 19 Ápr. 2020 - 21:46

Akkor megpróbálom kettéosztani a sereget és 4-4 ezerrel megtámogatni mindkét ügyet. A nemesek előtt azzal indokolom, hogy egyrészt nem tűrhetjük a zűrzavart a szomszédos királyságokban, másrészt, ha segítünk akkor kérhetjük majd függetléenségünk elismerését cserébe. Azt persze nem árulom el, hogy titkos tárgyalások már folynak.
A Tamonyiusnak segítő erőket vezeti majd az új Master of Arm-om, a másik haderőnek az Ylvis-khez kell csatlakoznia a sárga orkok ellen.
Én magam pedig a Greywaldokhoz utazom, hogy rábeszéljem őket az Ylvisekhez csatlakozásra.Érveim között szerepel, hogy az ország rendjét helyre kell állítani, és hogy ezt nem képes megtenni a főágát veszített királyi ház, az Ylvis ház azonban tevékeny és erős, ha a vezetésükkel legyőzzük a sárga orokokat, akkor népszerűségük tovább emelkedik az emberek és a nemesi házak között is, most kell csatlakozni hozzájuk. Oneas-t mindenesetre elkerülöm, nem igazán beszélek vele, nem fogadok el meghívást stb. Persze a familiárisom velem van, de azért nem mutogatom, ha át tud alakulni valamivé az jó lenne. A tárgyalásra magammal viszem a testőrséget + Daven lovagot is.
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptyHétf. 20 Ápr. 2020 - 3:48

Akkor tehát elrendeled a dolgokat és összehívod a nemeseket. Elmagyarázod nekik a helyzetet. Azt, hogy az Ylviseknek segítesz, hogy a sárga orkokat leverjed, sokan megértik, kicsit fintorognak rá, hogy persze, amikor baj volt itt Tassaliában akkor az Ylvisek sem jöttek (mert főerődjük éppen nomád ostromzára alatt volt). Azt viszont, hogy beavatkozol az Edorli trónharcokba, kevésbé tetszik a nemeseknek. Ugyanakkor végül számos erőforrást felhasználva (azt az influence-t amit az újjáépítéssel szereztél -ez ingyen volt-).

Morona felmentése
A terv az, hogy a Sulduli öbölben kikötve (Varanthal és a Sóhalyok tornyai közt) tovább menetel a sereg Morona felé, hogy felszabadítsa azt. Kicsit rizikós a terv, de még így is kevésbe rizikós, mint Tiega felől megütközni a királyi flottával és legyőzve őket fölhajózni a Fomon-on majd még ott is egy ütközetet megvívni...

Sárga orkok leverése Predocban
Ezt a sereget is kell vezesse valaki amíg te nem vagy jelen. Legalkalmasabb talán a legnagyobb sereget felmutató a nemesi házak közül (valamely ilar nemes).

Tehát miután meghírdetted a dolgot megkezdődik a felkészülés (kb. 1 hét) aztán elindulnak a seregek. Te magad elindulsz előbb a Greywaldokhoz, hogy őket is beszervezd. Oda is érsz kb. egy hét leforgása alatt. A Greywald nagyúr fogad téged. Már ismered. Kicsit azonban kimértebb, mint régen volt, de azért régi harcostársnak kijáró fogadtatásban részesít. Kerülöd vagy sem, mellette ott áll a ház mágusa Oneas. Fantom (ahogy beszéltük egy kisebb -10 cm-es- obszidián szobrocskává tud alakulni) szobor alakban van és a nyakadban hordod, de azért próbálod rejteni persze.

Daven lovaggal és személyi testőrgárdáddal együtt belépsz a trónterembe. Megfelelőképpen üdvözlitek egymást (kb. egy rangban állhattok) majd előadod szándékodat arról, hogy együttes erővel kiverjétek a sárga orkokat Predocból. Az Ylvisek és a Greywaldok között egyébként ősi az ellenségeskedés/rivalizálás, ami nem segít a dolgokon. Greywald nagyúr ezt a már majdnem "hűségárulást" nagy hümmögéssel és morgással hallgatja és miután végeztetek is egy hosszú percig nagy sötét barna szakállát markolászva morfondírozik. Végül a szemedbe néz és mondja, hogy ajánlatotokat megfontolja. Addig is élvezzétek vendégszeretetét.

El is szállásolnak titeket megfelelőképpen, majd késő este már lefekvéshez készülvén testőrszolgád zavar és mondja, hogy a Greywald ház maestere szeretne látni és itt van az ajtó előtt. Nem nagyon van kijárat innen csak arra. Kerülni most már nem nagyon tudod. Fogadod hát. Üdvözöl téged és te is ugyanúgy teszel. Oneas borúsabbnak tűnik, mint azelőtt volt amikor találkoztatok.

Annyit mond:
"Daniel herceg, úgy hiszem ezen rangod magasabban lészen mint varázslói státuszod, ezért hát így nevezlek. Először is hallottam, hogy új nagymesterünk visszafogadott a rendbe és változásokat eszközölt. Jómagam nem állok ellent ezen reformoknak, bár látom bennük a szándékot és motivációt. Ylios nagymester ennek az új világnak szülötte és mint ilyen ember jobban ért a politikához, mint a néhai mestere Sonnor archmagus. Legalábbis hajlandóbb a politikai játszmákra. Amikor legutóbb jártál nálam én barátsággal és tiszta szívvel, őszintén fogadtalak. Azonban ezután nem sokkal történt valami az én drága managériámmal. Méghozzá megfogyatkozott gyüjteményem egy igen értékes darabbal. A fekete unikornis... csak egy a mágiában jelentős jártassággal rendelkező illető törhette fel a védőrúnáimat. Tudsz-e erről az ügyről valamit herceg?"


Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptyHétf. 20 Ápr. 2020 - 6:14

Morona felmentése az oké.

A Greywald házban
A nemessel való megbeszélés oké, bár nem emlékeztem, hogy ők ellenséges viszonyban vannak az Ylvis házzal.

Oneas-sal kapocsolatban
Ennek a helyzetnek nem örülök és nem is lett volna bonyolult elkerülni, egyszerűen megüzenem, hogy nem érek rá, és hacsak mágiával át nem tör a testőreimen nem jöhet be, ha meg reggelig ott várakozott volna, akkor elküldettem volna a Gerywald nagyúrhoz, hogy legyen szíves eltávolítani az útból a varázslóját.
De mindegy látom, hogy ez a konfliktus elkerülhetetlen, így talán jobb is így. Mindenesetre ezt válaszolom:
"Tisztelt Oneas maester, hogy a nagymester bölcsen cselekszik vagy nem, azt majd az idő dönti el, én mindenesetre támogatom nem csak ezt, hanem még számos másik reformját is. Úgy vélem a nagymester szívesen tekint azokra, akik részt vettek Pyarron védelmében az ostrom során. Mindenesetre, ami az említett állat sorsát illeti, már akkor is megmondtam, hogy az a 3 állat különleges és szívesen megvettem volna egyet. A visszautasítás nagyon-nagyon szomorúvá tett engem, de egy háborút kellett megvívnunk. Mikor hazatértem Pyarronból, hallottam, hogy ön ott járt és a fekete unikornist kereste. Sajnos nem tudtam a segítségére lenni és most sem tudok. Remélem ezzel befejezettnek nyilváníthatjuk ezt a számomra igen kellemetlen témát. A viszontlátásra maester."
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptyHétf. 20 Ápr. 2020 - 20:22

Akkor erre ennyit mond maester Oneas:

"Sajnálom, hogy az ön számára kellemetlen a "téma", azonban engem megloptak... megszégyenítettek... az az állat az én tulajdonom... herceg... Ismerem, mint a tenyeremet. Ismerem a képességeit és tudom, hogy ő is itt tartózkodik most ebben a szobában... kérem adja át nekem... kint várom, reggelik kap időt..." ekkor köddé válik (teleportál vélhetően)

Ekkor látod, hogy ahol el vagytok szállásolva (az erődön belül egy kisebb szárny) a személyes őrségeddel, körül van véve Greywald katonákkal és emellett elég sűrű a köd odakinn (már-már mesterséges/mágikus). Ha próbálkozol mágiával rájössz (nem nagy meglepetésedre, hogy működik egy erős Aegis és nem tudsz a mágiádhoz nyúlni idebenn). A szárny teljesen le van zárva. Ajtók (vasalt megerősített ajtók) bereteszelve az amblakok szintén... Gondolkodol is persze ezerrel. Pszivel is próbálsz kijutni hogy üzennél Aeronnak (egyébként ezt sem engedi valami...). Ülsz és várakozol. Jobb híján. Kiáltozhatsz is.
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptyHétf. 20 Ápr. 2020 - 21:07

Várakozol órákig. Telik az éjszaka. Azért álmatlanul telik az idő. Meg gondolom, hogy nagyon nem is akarnál aludni. Hajnal tájékban kb 4-5 lehet még a nap nem kellt fel. Megszólal a távolból egy nagyon mély zengő, de egybén erős férfias hang, (godoniul). Mágikusan felhangosított, mint egy hangszóró, kicsit még az ablakok is beleremegnek:

"Oneas magiszter! Tudjuk, hogy mi folyik odabenn! Azonnal engedje szabadon Tassalia hercegét és kíséretét!... Ha nem teszi meg, akkor a kedves barátom -aki az ordani őstűz beavatottja- a drága állatkertje és az ott lévő összes kisálla a mágikus tűz martalékává lesz. Ha elteleportál vagy bármilyen mágikus tevékenységhez nyúl... -most ismétlem magam- a managériából csak füst és hamu lesz."

Erre nagy csönd támad és nem sokkal ezután el kezd Oneas kiabálni, hogy hogy merélelsz fenyegetni? ITT az Otthonomban? Ki vagy te mutasd magad!!!

Erre a hang. "Rendben van... Égjen hát az állatkert!!!"

Oneas felkiállt!!! "Neee, neee...!!! Engedjétek el a tassaliaiakat..." aztán hangos pukkanás (valszeg teleportál). Nem sokkal később a katonák jönnek és nyitják a zsalukat. Kiengednek titeket. Lovaitokat hozzák és kinyitják a főkaput...

Mit teszel? lelépsz?
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptyKedd 21 Ápr. 2020 - 3:33

Rendben akkor annyira jutottunk, hogy a két mágus segítségével sikerült megmenekülnötök a Greywald várból. Lehajóztatok a Setremin folyón és Fennorna váránál kötöttetek ki. Itt már ugye gyülekezik a haderő készülvén az orkok kiűzésére. Különösebb dolog nem történik. Fennornát az Ylvis örökös vezeti. Ő mondja, hogy vendégül lát titeket, de ti tiszteletteljesen visszautasítjátok és indultok tovább. Daven lovag is ott van veletek egyébként. Amikor Patarre (az Ylvisek ősi hona) előtt jártok, egy Ylvis futár érkezik és közli, hogy az Ylvis ház nagyura vár titeket. Hát nincs mit tenni és az Ylvis nagyúr elé járultok. Ő pedig üdvözöl téged (a két mágus azt mondta, hogy ők nem szándékoznak megjelenni a várban, de Patarport kikötőjében fogják várni a kompániádat, hogy aztán tovaindulhassatok Tassaliába -mondanak is egy fogadót, ahol majd várakoznak-).

Szóval az Ylvis nagyúr barátként üdvözöl és mondja és mondja, hogy új fejlemények vannak, majd a kezedbe nyom egy levelet, amelyen a Greywaldok pecsétje áll. Elolvasod és annyi áll benne, hogy újfent elutasítják az ajánlatot és mi több nem szándékoznak egy ilyen széttagolt és gyenge királyság részét képezni a továbbiakban. A dél predoci Greywald területek (a Prémföldek, Treinnon és a folyóköz valamint Oberro és Tartenn urai) kilépnek a Predoci királyságból és megalapítják Treinnoni Nagyfejedelemséget (és persze ő lesz a nagyfejedelem). Elismerik Tassalia Kormányzóhercegségét és nem kívánnak háborúságot senkivel, de megvédik területeiket a betolakodóktól. Mondanom sem kell, hogy a Pyarroni Nagytanács már rég nem ült össze és ugye számos tagjában hiányzik is (vagy legalábbis nincs megegyezés, hogy kik is azok). Kimondhatjuk hát, hogy a Pyarroni Szövetség annyira most nem létezik.

Ylvis nagyúr azt mondja, hogy ezt nem hagyhatja. Predoc így is az összeomlás szélén áll és nem engedheti, hogy tovább forgácsolódjon. Először természetesen az sárga orkokkal kell leszámolni. A Greywaldok nélkül is sikerül majd leverni őket.

(erre egyébként reagálhatsz is szeretném is, úgyhogy írd le légyszíves)

Annyi még, hogy, ha valahogy hazaértek (úgy sejtem, hogy ezután az következik) akkor a két mágus arra kér majd, hogy tagjai lehessenek a konventuszodnak. Maestereid lesznek, ha ez tetszésednek egyező, de kérik, hogy kaphassanak bizonyos szintű autonómiát a saját laboratoriumuk és sanctumuk felállításához. Krassus kb. egyidős veled, Helios azonban egy 5-6 évvel fiatalabb biztosan.
Természetesen elmondják történetüket:

Krassus: róla ugye korábban kiderült, hogy az egykori Ylvis maester Carassios mester második tanítványa volt és mikor elhúnyt/visszavonult akkor ugye első tanítványa lépett örökébe (ő volt megnevezett utódja is egyébként). Ezután elment külhonba és járta a világot. Járt az Ibarában, a Kereskedőhercegségekben, Kye Lyronban, ahol találkozott Heliossal és utána együtt járták a vidékeket. Hajóztak is a Gályák tengerén és jártak Észak Yneven is pár évet. Viszont most úgy döntött (ek), hogy ideje kicsit letelepedni és megbékélni. Annyit még elmond, hogy kiskorában a hegyek között talált rá mestere, nem tudja, hogy kik lehettek a szülei.

Helios: Na hát az ő története talán egy kicsit cifrább. Őszintén elmondja neked a történetét ha esküszöl, hogy megtartod titkát. Mivel, hogy a titok amit el fog mondani az rettentően súlyos és úgy gondolja, hogy tudnod kell róla mielőtt úgy határozol, hogy engedélyezed, hogy beléphessen a konventuszba. (gondolom megesküszöl) Ekkor elmondja, hogy őt rabszolgaként adták el gorviki kereskedők Ordanban és ezek után ott figyeltek fel rá, majd képezték és hihetetlen nagy jövőt jósoltak neki mivel úgy tartották, hogy ő lesz a Tűzkobra jelenkori prófétája (testét és lelkét nem égeti a tűz légyen az szent vagy közönséges). Ennek szellemében tanították a Tűzkobra varázslói. Tudod, hogy ez fontos dolog és tűz szolgáinak nincsenek renegátjai. Számomra olyan sorsot döntöttek el felettem ezek a papok, amit én sosem kértem. Rabszolga gyerekként érkeztem a Tűz papjainak városába és továbbra is az maradtam, egy igen értékes rabszolga, de csakugyan rabszolga. Kiderült, hogy 33. éves koromra készen álltam és a főpap beavatott sorsomba, amelyet akkor szabtak ki rám, mikor kiderült különleges képességem. Véremben folyékony tűz folyik nagyúr... Ezzel a tűzzel akarták tovább táplálni a Lángok legfőbb templomának szent tűzét. Mikor kiderült én kételyt éreztem és úgy gondoltam, hogy sorsom több ennél. Így hát elmenekültem onnan és találkoztam Krassussal. Észak-Ynevre mentünk pár évre és most tértünk vissza mikor hallottunk a Dúlásról és a LarDor új nagymesteréről... és rólad Uram... Méltónak találsz-é, hogy befogadj és vállalod-e vele a veszélyt amit személyem jelent...
Vissza az elejére Go down
mordel
Moderator
Moderator



Hozzászólások száma : 244
Join date : 2010. Mar. 30.

10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek EmptyKedd 21 Ápr. 2020 - 6:51

Ylvis nagyúrnak
Ylvis nagyúr én örömmel segítek rendet tenni Predoc Királyságban, de a Grewaldok ügye különleges. Van egyfajta általam eddig alábecsült feszültség a Greywaldok varázslója Oneas és énközöttem. Ha beleavatkozom ebbe a háborúba, akkor elképzelhető, hogy ő ránk zúdít olyan mágiákat, amit épeszű pyarroni varázsló nem tenne. És nem tesz egy predoci hadsereggel sem, egy thassaliaival azonban...nem akarom élezni az ellentétet. Amennyiben ön már Predoc trónján ül, és meg kívánja rendszabályozni lázadó tartományát, akkor én azt megértem, bár mivel hasdonló cipőben járok politikailag is nehéz lenne támogatnom. A fenti okokból kifolyólag szívesen segítek kiűzni a sárga orkokat és elfoglalni önnek a trónt, de a Greywald-okkal folytatott vizsályba nem kívánok belépni.

Heliosnak
Először gondolják meg uraim, hogy tényleg csatlakozni kívánnak-e, nekem is vannak súlyos ellenségeim. Mint láthatták Oneas magiszter nem nagyon szívlel, a saját országomban is vannak, akik szívesen látnák kopján a fejem és a legfontosabb, hogy bizonyos körök figyelmét vontuk magunkra Kránból. Az egyik fővarázslójukat legyőztük itt, de a közelmúltban lezajlott események arra engednek következtetni, hogy bosszút forral.
Amennyiben a csatlakozás mellett döntenek, akkor Helios magiszternek felvételért kell folyamodnia a Pyarroni Varázslórendbe, de kizárólag a nagymester tudhat a származásáról, én majd elintézem, hogy figyelmet kapjunk tőle. És soha többé nem ejthetik ki Ordan nevét szájukon. Ne is utaljanak rá, hogy bárkinek is köze lehet hozzá. Hagyjuk az ilyen kiváló bejelentéseket is, hogy ön az Őstűz beavatottja. Senkinek nem kell tudnia, és főleg nem kell önként bejelenteni egy egész várnak. Tudom, hogy az őstűz beavatottja lehet nem ordani is, de minimum magával hozza a gyanakvást.
A koventusszal kapcsolatban természetesen kapnak önállóságot és támogatást is, cserébe szívesen meghallgatom a tanácsukat és szeretném, ha segítenének nekem megvédeni, sőt olykor még kiterjeszteni is a hatalmamat.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





10 - Új Kezdetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 10 - Új Kezdetek   10 - Új Kezdetek Empty

Vissza az elejére Go down
 
10 - Új Kezdetek
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Elenhaar rpg :: Online Szerepjáték :: MAGUS - Carasthor Krónikák-
Ugrás: