Elenhaar rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Elenhaar asztali szerepjátékkal kapcsolatos fórum
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Részletes képzettségtan

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

Részletes képzettségtan Empty
TémanyitásTárgy: Részletes képzettségtan   Részletes képzettségtan EmptySzer. 31 Márc. 2010 - 20:10

A képzettségek elemzése, megvitatása. Akár itt mehet egyesével is.
Vissza az elejére Go down
spamagitor
Moderator
Moderator
spamagitor


Hozzászólások száma : 328
Join date : 2010. Mar. 25.

Részletes képzettségtan Empty
TémanyitásTárgy: Re: Részletes képzettségtan   Részletes képzettségtan EmptySzer. 31 Márc. 2010 - 20:22

Kezdésnek felvetnék pár témát! Osztályozás! Értem ez alatt, hogy harci, világi, alvilági, mágikus...

Másik meg, hogy "valószínűleg" a világin belül: a keresés, vagy észlelés nevezetű képzettség.
Úgy gondoltam szakítani kéne azzal a dnd-s ötlettel, miszerint külön legyen csapdafelfedezés, titkosajtó keresés, követés... szóval arra gondoltam lehetne ez a keresés nevű képzettség (nyilván megfelelően drágított költségekkel, mivel a fent említett ex képzettségeket tartalmazza).
A lényeg és csavar az egészben, hogy mégsem hagyjuk el teljesen a fent említett képzettségeket, csak berakjuk a talentrendszerbe: pl:

Csapdakereső! - fokozatonként plusz pontokat kap a csapdákkal kapcsolatos keresés próbákra
Titosajtó kereső! - fokozatonként plusz pontokat kap a titkosajtókkal kapcsolatos keresés próbákra
Jó ember figyelő! - fokozatonként plusz pontokat kap az emberekkel kapcsolatos keresés próbákra (követés, lerázás, arc keresése a tömegbe...)
...

Szóval így képzeltem el.

És van még a tarsolyomban egy 3. téma: a Nyelvismeret képzettség. Legyen e holt nyelv képzettség külön, vagy esetleg nevezzük ősi fajok nyelvének és akkor azokat nyilván egyrészt azért tanulja nehezebben mert nem beszélik másrészt mert alapvetően egy másik faj hangképző szerveire van kitalálva. Nyilván a mágiánál fontos. (én még talán az Angyalistenek, szellemekkel való kapcsolatteremtésbe "szakrális mágiába" is belevenném ezt az ősi nyelv ismeretet, tehát egy elfeledett nyelv szavait használja az isteni csatorna kialakítására - persze ez csak egy ötlet, később a szakrális mágia fejezetben tárgyalandó).
Vissza az elejére Go down
A csendbiztos
Moderator
Moderator
A csendbiztos


Hozzászólások száma : 31
Join date : 2010. Mar. 25.

Részletes képzettségtan Empty
TémanyitásTárgy: Re: Részletes képzettségtan   Részletes képzettségtan EmptySzer. 31 Márc. 2010 - 22:06

A kereséshez annyit, hogy az adott dolog megkeresésére valóban a felvett talent jogosítsa fel, mert hiába élesszemű maximum egy nagyon ormótlan csapdát fog észrevenni pl. egy falon, folyosón. A természetben még csak-csak észrevesz egy hurkot, de ezentúl nyilván határtszab a fantázia, mert nem fogja tudni mit keressen. Ja és persze a taltn felvételének nyilván, a hozzákapcsolódó képzettség megléte az feltétel lenne gondolom.


A holt nyelvet külön lehet venni, mert egyrészt nem tudja beszélgetés útján elsajátítani hanem pl. csak olvasással, illetve ezek nem fejlődő nyelvek, nagyon is megkövültek így idegenül hathatnak, de nem tudom nem vagyok nyelvész. Az viszont egyértelmű, hogy az ősnyelv is más kategória, mert mágiával telített, plussz lehet nem az ő hangképző szerveire tervezték.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Részletes képzettségtan Empty
TémanyitásTárgy: Re: Részletes képzettségtan   Részletes képzettségtan Empty

Vissza az elejére Go down
 
Részletes képzettségtan
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Elenhaar rpg :: Elenhaar :: Szabályrendszer :: Képzettségek-
Ugrás: